Italija

Iličić prišel, zadel in zmagal

Inter Samirja Handanovića je z golom Darmiana strl odpor Cagliarija in vpisal pomembne tri točke. Atalanta zmagala v Firencah z 11-metrovko rezervista Jojota.
Fotografija: Josip Iličić je bil mož odločitve v Firencah. FOTO: Alberto Lingria/ Reuters
Josip Iličić je bil mož odločitve v Firencah. FOTO: Alberto Lingria/ Reuters

Atalanta je na zadnji nogometni tekmi 30. kroga italijanskega prvenstva v prestolnici Toskane premagala Fiorentino s 3:2 (2:0) in se vrnila na četrto mesto. Strelec odločilnega gola z 11 metrov je bil v 70. minuti slovenski zvezdnik Josip Iličić, ki je v igro prišel sedem minut prej.

Zasedba iz Bergama je imela v prvi polovici tekme v Firencah vse niti igre v svojih nogah in po golih Kolumbijca Duvana Zapate v 13. in 40. minuti vodila z 2:0, a je domača zasedba v začetku druge polovice tekme uprizorila prvovrsten preobrat in po zadetkih v zadnjem času učinkovitega Srba Dušana Vlahovića v 58. in 67. minuti izenačila na 2:2.

Slovenski reprezentant Iličić je v igro vstopil v 63. minuti, le sedem minut kasneje pa je dosegel gol po uspešno izvedeni 11-metrovki. V zadnjem delu tekme so nogometaši iz Bergama zaigrali preudarno ter dosegli 18. zmago v tej sezoni.

Inter na poti k scudettu

Matteo Darmian je v 77. minuti z edinim golom odločil zmagovalca tekme na San Siru in Interju proti Cagliariju pristreljal zlata vredne tri točke v boju za naslov italijanskega prvaka, na katerega črno-modri čakajo že enajst let.

Matteo Darmian je dosegel edini in odločilni gol za Inter, ki je vse bližje naslovu. FOTO: Daniele Mascolo/Reuters

Samir Handanović je znova ohranil mrežo nedotaknjeno. Inter, ki ga vodi Antonio Conte, ima osem tekem pred koncem 11 točk prednosti pred mestnim tekmecem Milanom, ki je včeraj zmagal v Parmi in ekipo Jasmina Kurtića še bolj približal drugi ligi.

Juventus zmagal, Ronaldo brez gola

Branilec naslova Juventus, ki je scudetto osvojil devetkrat zapored, je s 3:1 premagal Genoo, strelci za staro damo so bili Dejan Kuluševski, Alvaro Morata in Weston McKennie. Cristiano Ronaldo je igral vso tekmo. Miha Zajc je prišel v igro v 63. minuti za Genoo.

Sergej Milinković-Savić je v sodnikovem podaljšku zadel za tri točke Lazia v Veroni. Uspešna je bila tudi Roma, za katero je zadel Borja Mayoral.

Zadnjo tekmo dneva igra Atalanta Josipa Iličića, ki bije trd boj za ligo prvakov v naslednji sezoni. Iličić je tekmo začel na klopi, ampak vseeno postal junak večera, ko je izkoristil kazenski strel.

Juventus je osvojil tri točke v Genovi. FOTO: Marco Bertorello/AFP

Serie A, 30. krog:
Sobota:
Spezia : Crotone 3:2
Parma : Milan 1:3
(Jasmin Kurtić je igral vso tekmo za Parmo)
Udinese : Torino 0:1
Nedelja:
Inter : Cagliari 1:0
(Samir Handanović je igral vso tekmo za Inter)
Verona : Lazio 0:1
Juventus : Genoa 3:1
(Miha Zajc je igral za Genoo od 63. minute)
Sampdoria : Napoli 0:2
Roma : Bologna 1:0
Fiorentina : Atalanta 2:3
(Josip Iličić je za Atalanto igral od 63. minute in dosegel gol z 11-metrovke v 70. minuti)