Serie A

Handanović končno osvojil scudetto

Inter je po zmagi pri Crotoneju in remiju Atalante po 11 letih postal italijanski prvak. Končana devetletna prevlada Juventusa.
Fotografija: Inter je po letu 2010 spet prvak Italije. FOTO: Daniele Mascolo/ Reuters
Inter je po letu 2010 spet prvak Italije. FOTO: Daniele Mascolo/ Reuters

Milanski Inter si je že zagotovil naslov italijanskega prvaka. Nogometaši iz lombardijske prestolnice, kjer od leta 2012 igra nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, so v gosteh premagali Crotone z 2:0, 19. scudetto pa so si zagotovili po današnjem neodločenem izidu Atalante v Sassuolu.

Inter je tako prekinil prevlado Juventusa, ki je bil verižni prvak Italije od leta 2012 (leta 2011 je bil prvak Milan), skupno pa ima slovita zasedba iz Torina rekordnih 36 naslovov italijanskega prvaka. Handanović se je Interju pridružil leta 2012 in tako pri 36 letih le dočakal scudetto. Inter je pri 19 naslovih, mestni tekmec Milan jih ima 18.

Inter ima štiri kroge pred koncem italijanskega prvenstva nedosegljivih 13 točk prednosti pred Atalanto in Milanom.
Atalanta je od 22. minute imela igralca manj na igrišču, potem ko je bil izključen Pierluigi Gollini. Kljub temu je v 32. minuti povedla po golu Robina Gosensa, izenačujoči gol pa je v začetku drugega polčasa po uspešno izvedeni enajstmetrovki dosegel Domenico Berardi.

Inter se je veselil v Crotoneju. FOTO: Ciro De Luca/Reuters

Glavni sodnik Luca Pairetto je v 75. minuti pokazal rdeči karton Marlonu in pokazal na enajstmetrovko, a je domači vratar Andrea Consigli ubranil strel Luisa Muriela, tako da je ostalo pri izidu 1:1. Slovenski reprezentant Josip Iličić je bil na klopi gostujoče zasedbe, trener Gian Piero Gasperini pa ga ni poslal v igro.

Danes je na veliko sceno stopil tudi Miha Zajc, njegova Genoa pa je v Rimu izgubila proti Laziu s 3:4. Za domačo ekipo je dva gola dosegel Joaquin Correa, po enega Ciro Immobile in Luis Alberto, za gostujočo pa so zadeli Adam Marušić, Gianluca Scamacca in Eldor Šomurodov. Zajc je igral v prvem polčasu, v začetku drugega ga je zamenjal Marko Pjaca.

Antonio Conte je črno-modre popeljal do lovorike. FOTO: Giovanni Isolino/AFP

Napoli je doma remiziral s Cagliarijem 1:1. Domača zasedba je povedla v 13. minuti po golu Victorja Osimhena, izenačujoči zadetek je v četrti minuti sodnikovega podaljška dosegel Nahitan Nandez. Napoli ima zdaj dve točki zaostanka za Atalanto in Milanom ter točko več od Juventusa.