Liga NBA

Butler poskrbel, da je Miami na premor odšel z zmago

Miami Heat so na zadnji tekmi pred premorom premagali New Orleans s 103:93. Luka Dončić na tekmi zvezd znova v ekipi LeBrona Jamesa.
Fotografija: Goran Dragić je vstopil s klopi in dosegel 13 točk. FOTO: Chuck Cook/Usa Today Sports

Miami Heat so na svoji zadnji tekmi pred premorom zaradi vikenda All Star, na katerem bo Luka Dončić igral v ekipi LeBrona Jamesa, gostovali v New Orleansu in se z zmago 103:93 vrnili na polovični izkupiček.

V dresu moštva s Floride je bil osrednja figura Jimmy Butler z 29 točkami, 9 asistencami in 3 skoki. Ko je prednost Miamija v zadnji četrtini skopnela na vsega 2 točki, je bil Butler pripravljen potegniti voz in je pri odločilnem nizu 11:2 prispeval 10 točk.

Med njegovimi soigralci je Kelly Olynyk prispeval 18 točk, Goran Dragić pa je vstopil s klopi in v 31 minutah dosegel 13 točk, 3 asistence in 2 skoka.

Pri New Orleansu je ob odsotnosti Ziona Williamsona največ točk dosegel Brandon Ingram (17).

Vročica hitro do +17, na koncu odločil Butler

V New Orleansu se je razmerje moči hitro obrnilo v prid Miamija, ki je uvodno četrtino dobil s 16 točkami razlike (31:15), v drugi četrtini pa se je dvakrat oddaljil na +17, kar je bila tudi največja prednost na tekmi.

Gostitelji so nato začeli zmanjševati prednost, prav ob koncu tretje četrtine je Josh Hart ob zvoku sirene zadel s polovice igrišča in svojo ekipo približal na 7 točk (70:77).

New Orleans je dobil zalet in dobrih 6 minut pred koncem zaostajal le še za dve točki (85:87). Nato pa je Butler zablestel v polnem sijaju in z 10 točkami skoraj lastnoročno zrežiral niz 11:2, s katerim je Vročica pobegnila na dvomestno razliko in tekmo odločila v svojo korist.

Miami ima znova polovično uspešnost (18 zmag, 18 porazov) in zaseda šesto mesto v vzhodni konferenci, po premoru zaradi vikenda All Star pa bo naslednjo tekmo igral 11. marca proti Orlandu.

Čančarjevih 7 točk

Denver Nuggets so v gosteh premagali Indiano in dosegli četrto zaporedno zmago (113:103).

Pri Denverju je bil prvi strelec Michael Porter mlajši s 24 točkami, Jamal Murray jih je dosegel 23, Vlatko Čančar pa je igral 15 minut in v tem času vknjižil 7 točk, 3 skoke in asistenco.

Pri Indiani je bil najučinkovitejši Myles Turner z 22 točkami.

James izbral Dončića

Kapetana tekme vseh zvezd sta ponoči izbrala svoje soigralce za letošnjo izvedbo dogodka, ki bo v noči z nedelje na ponedeljek v Atlanti. Zvezdnik Los Angelesa LeBron James je tudi letos v svojo ekipo vzel Luko Dončića.

V glasovanju za kapetana sta največ glasov prejela LeBron James in Kevin Durant (Brooklyn). Slednji zaradi poškodbe ne bo igral, a je kljub temu opravil svojo dolžnost.

Luka Dončić bo še drugo leto zapored na tekmi vseh zvezd igral z LeBronom Jamesom. FOTO: Jonathan Daniel/AFP
LeBron James je v prvo petorko izbral Giannisa Antetokounmpa (Milwaukee), Stephena Curryja (Golden State), Luko Dončića (Dallas) in Nikolo Jokića (Denver).

Kevin Durant je v svojo začetno petorko uvrstil klubskega soigralca Kyrieja Irvinga (Brooklyn), Joela Embiida (Philadelphia), Kawhija Leonarda (Los Angeles Clippers), Bradleyja Beala (Washington) in Jaysona Tatuma (Boston).

Oba kapetana sta nato svoji ekipi dopolnila še z rezervami. LeBron James je izbral Damiana Lillarda (Portland), Bena Simmonsa (Philadelphia), Chrisa Paula (Phoenix), Jaylena Browna (Boston), Paula Georgea (Los Angeles Clippers), Domantasa Sabonisa (Indiana) in Rudyja Goberta (Utah).

Kevin Durant pa je vzel Jamesa Hardena (Brooklyn), Devina Bookerja (Phoenix), Ziona Williamsona (New Orleans), Zacha LaVina (Chicago), Juliusa Randla (New York), Nikolo Vučevića (Orlando) in Donovana Mitchella (Utah).

Rezultati lige NBA
New Orleans Pelicans : Miami Heat 93:103 (Ingram 17, Adams 15; Butler 29, Olynyk 18, Dragić 13 točk, 3 asistence in 2 skoka v 31 minutah)
Indiana Pacers : Denver Nuggets 103:113 (Turner 22, McDermott 20; Porter mlajši 24, Murray 23, Čančar 7 točk, 3 skoki in asistenca v 15 minutah)
Boston Celtics : Toronto Raptors 132:125 (Tatum 27, Brown 21; Boucher 30, Powell 25)
Washington Wizards : Los Angeles Clippers 119:117 (Beal 33, Westbrook 27, Leonard 22, Beverley 17)
New York Knicks : Detroit Pistons 114:104 (Randle 27, Barrett 21; Ellington 17, Bey 14)
Memphis Grizzlies : Milwaukee Bucks 111:112 (Morant 35, Brooks 23; Antetokounmpo 26, Middleton 22)
San Antonio Spurs : Oklahoma City Thunder 102:107 (DeRozan 20, Lyles 15; Gilgeous-Alexander 33, Muscala 18)
Phoenix Suns : Golden State Warriors 120:98 (Payne 17, Booker 16; Poole 26, Wiggins 16)
Portland Trail Blazers : Sacramento Kings 123:119 (Lillard 44, Kanter 22; Fox 32, Hield 21)