Prepoznajte lažnivce

Govori tiho, besede se mu zatikajo, ko napleta zgodbo. Spremenita se tudi telesna govorica in energijsko polje.
Fotografija: Vsi imamo biološke predispozicije, ki nam omogočajo prepoznavati telesno govorico lažnivcev. FOTO: Guliver/Getty Images
Odpri galerijo
Vsi imamo biološke predispozicije, ki nam omogočajo prepoznavati telesno govorico lažnivcev. FOTO: Guliver/Getty Images

Dobite kdaj občutek, da si nekdo nekaj izmišljuje, a nimate dokazov za to? Seveda se pozneje izkaže, da ste imeli prav. Izpilite svoj občutek za prepoznavanje lažnivcev in se izognite prevaram. Ko ljudje lažejo, se namreč spremeni njihova telesna govorica. Psihologi ocenjujejo, da ta predstavlja 55 odstotkov komunikacije. Ljudje imamo biološke predispozicije, ki nam jo omogočajo prepoznavati. Določeni gibi in geste označujejo, da nekdo laže: ne vzpostavlja očesnega stika zaradi občutka krivde ali ker si izmišljuje zgodbo; lahko se s prsti dotika ust; bolšči v vas in ne mežika z vekami – trudi se ostati miren; hitro premika glavo.

Spremeni se tudi ton glasu. Psihologi pravijo, da 38 odstotkov komunikacije predstavljajo ton glasu, glasnost, hitrost govorjenja. Lažnivec lahko začne govoriti tiho, hitreje, besede se mu zatikajo, ko napleta zgodbo. Hkrati se trudi podati preveč informacij, da bi bil čim bolj prepričljiv. Njegov glas je nemiren. Spremeni se energijsko polje. Po oceni psihologov je le sedem odstotkov komunikacije verbalne, zato upoštevajte tudi intuicijo. Kako čutite v trebuhu in srcu ob določenem človeku? Je vaš občutek enak kot pred srečanjem z njim ali vas nekaj moti? Čutite ob njem potrebo po obrambi, odmiku, zaznavate njegovo manipulacijo? Se počutite neprijetno? Potem lahko sklepate, da je nekaj na tem. 

Več iz te teme:

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije