DUHOVNE VAJE

Ajurvedski rituali: večkrat na dan ozavestite svoje misli

Ko se le da, se sprehajajte bosi
Fotografija: Globoko dihanje je pomembno, saj kisik popravlja in obnavlja celice ter skrbi za njihovo energijsko pretočnost. FOTO: Fizkes/Getty Images
Odpri galerijo
Globoko dihanje je pomembno, saj kisik popravlja in obnavlja celice ter skrbi za njihovo energijsko pretočnost. FOTO: Fizkes/Getty Images

Prvo, kar priporočajo ajurvedski zdravniki, je povezovanje z zemljo. Naše telo je sestavljeno pretežno iz vode in mineralov, oboje pa dobro prevaja elektriko. Čez dan se v nas nabere vedno več, saj uporabljamo telefone, brezžični internet, televizijo in nosimo sintetične materiale. Statična energija tako pogosto ostane v telesu, saj nam stik z zemljinim površjem, ki je nekakšno elektromagnetno cedilo, ki izniči te vplive, preprečujejo ovire, kot so čevlji, preproge, beton … Dnevno povezovanje z zemljo bo pomagalo – ne samo v obliki športa, proti posledicam stresa, glavobolu, utripanju srca in živčnosti se bosi sprehodite po travi ali pesku. Nato se ustavite, povežite z zemljo, zaprite oči in si predstavljajte kaj lepega.

Globoko dihanje je pomembno, saj kisik popravlja in obnavlja celice ter skrbi za njihovo energijsko pretočnost. Vdihnemo od 20.000- do 30.000-krat na dan, če smo primerno oskrbljeni s kisikom, so naše oči jasnejše, koža je videti sveža, mišice so bolj prožne, pljuča se povečajo in ne čutimo stresa. Vsak dan za tri minute lezite na hrbet, z rokami na spodnjem delu reber. Mirno globoko vdihujte in izdihujte. Opazujte svoj dih in se osredotočite nanj.

Tretje, kar izpostavljajo, je, naj se zavedamo moči svojih misli. Negativna misel je namreč kot kaplja barve, ki pade v bazen vode. Najprej jo rahlo obarva, če pa jih je vedno več, postane voda temnejša. Enako je z umom, ki ga zastrupljajo negativne misli. Preženete jih lahko s preprosto tehniko osredotočanja nanje. Večkrat na dan si nastavite alarm na telefonu ali budilko. Ustavite se in poglejte, kaj razmišljate in občutite. Ozavestite svoje misli, nato pa se odločite, ali jih želite spustiti, jih zamenjati s spodbudnejšimi ali vztrajati pri njih.

Več iz te teme:

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije