GOVORICA TELESA

Prikrita sporočila, ki jih izdaja telo

S kretnjami in držo nehote veliko poveste o sebi Poznavanje telesne govorice razkrije namene drugih.
Fotografija: Pazite, da vas vaša telesna govorica ne izdaja in podpira tisto, kar želite doseči. 
Odpri galerijo
Pazite, da vas vaša telesna govorica ne izdaja in podpira tisto, kar želite doseči. 

NIHČE NI odprta knjiga. Pred ljudmi pogosto skrivamo resnico in svoje prave namene, enako se drugi pretvarjajo pred nami, da bi dosegli, kar si želijo. Posebno na zmenku ali na razgovoru za službo nam lahko pride prav poznavanje skritih sporočil, ki nam pomagajo odkriti prave motive človeka nasproti nas.
Umikanje pogleda običajno veliko pove o tem, ali človek, ki govori z nami, laže. Na to temo je bilo narejenih že ogromno študij in na splošno velja, da ljudje, ki se med pogovorom izmikajo očesnemu stiku in gledajo v levo, lažejo. Nekateri pa storijo ravno obratno, saj se trudijo, da sogovornik ne bi prepoznal, da lažejo, in tako nas med pogovorom v oči gledajo več, kot je to običajno. Bodite torej pozorni na vsak neobičajen stik z očmi, in takoj vam bo jasno, da ima oseba, s katero govorite, nekaj za bregom. O nas veliko pove tudi položaj telesa med pogovorom. Če naša ramena in trebuh gledajo proti sogovorniku, to kaže, da nas pogovor zanima in da aktivno sodelujemo v njem. Če pa so telo, ramena in trebuh obrnjeni stran, je to očiten znak, da nas razprava ne zanima.
Zagotovo se vam je že zgodilo, da se je vaš sogovornik med pogovorom nenehno igral s kakšnim predmetom na mizi, se presedal in bil na splošno nemiren. Tako vedenje naj bi označevalo ljudi, ki se počutijo nelagodno in to tehniko pogosto uporabljajo za odvračanje pozornosti s teme pogovora.

Ne dotikajte se nosu

Zibanje z nogo je eden najsplošnejših znakov, da oseba med pogovorom ni sproščena. Največkrat lahko zibanje ali tresenje z nogo opazimo na razgovorih za službo. Zato nasvet, da se za razgovor dobro pripravite tudi z obvladano in premišljeno telesno govorico, zagotovo ni odveč. Pogosto dotikanje in praskanje po nosu med pogovorom običajno pomeni, da je sogovornik nezadovoljen s temo ali da mu gre na živce oseba, s katero govori. Včasih bi morali posvetiti več pozornosti telesni govorici, in kadar opazite, da se človek, s katerim govorite, nenehno dotika nosu, ga kar naravnost vprašajte, ali ima kakšne težave in ali lahko kakor koli pomagate.
Način, kako se rokujete, pove precej o vas. Predvsem to, kako samozavestni ste. Kadar spoznate novega človeka, se rokujte tako, da iztegnete celo roko. Takšni ljudje namreč veljajo za samozavestne, in obratno – tisti, ki v pozdrav ponudijo samo rahel stisk roke, veljajo za nesamozavestne. Prekrižane roke nikakor ne pomenijo, da je oseba, ki govori z vami, sproščena. Ravno nasprotno. Med strokovnjaki za telesno govorico velja, da takšni ljudje težko sprejemajo spremembe in nove ideje. Poskušajte se izogibati temu položaju, kadar govorite z nekom, ki je starejši od vas, ali kadar ste v večji družbi.
Na razgovoru za službo, sestanku, zmenku in vedno, ko bi radi naredili dober vtis, upoštevajte nekaj glavnih priporočil. Ne smehljajte se nervozno. Prijetno se nasmehnite le ob predstavitvi in ko zapuščate prostor. Ne oblizujte si ustnic! Videti bo, kot da želite nekaj povedati, pa si tega ne upate. Ne imejte rok prekrižanih in ne sedite preveč na široko. Ne dotikajte se las in obraza. To je znak, da ste nervozni.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije