KARAKTER

Stara dama se otepa depresije

Juventus je v uvodni tekmi osmine finala LP zapravil vodstvo z 2:0. Manchester City se je sprehodil na gostovanju pri švicarskem Baslu.
Fotografija: Gonzalo Higuain je dvakrat zadel, a tudi zapravil enajstmetrovko. FOTO: Reuters
Gonzalo Higuain je dvakrat zadel, a tudi zapravil enajstmetrovko. FOTO: Reuters

TORINO – Letošnja nogometna liga prvakov se je v letu 2018 nadaljevala z uvodnima tekmama osmine finala. Juventus je po vodstvu z 2:0 (Gonzalo Higuain je zadel v 2. in iz enajstmetrovke v 9. minuti) doma le remiziral s Tottenhamom (Harry Kane 35., Christian Eriksen 71.), pri tem pa je Higuain v 45. minuti iz najstrožje kazni zadel še prečnik londonskih vrat. »Ni potrebe, da bi bili zdaj v depresiji. Nimajo pa prav tudi tisti, ki menijo, da bi Juventus lahko zmagal denimo s 4:0. Po začetnem vodstvu smo prenehali igrati, a tudi gostje so nas pri tem onemogočali, saj so telesno in tehnično zelo močni,« je menil Massimiliano Allegri, trener Juventusa, v zadnjih treh sezonah dvakrat poraženega finalista LP. »Moštvo je pokazalo pravi karakter, v Torino je prišlo izzvat velikana, kot je Juventus,« pa je bil zadovoljen trener Tottenhama Mauricio Pochettino. Harry Kane, dosegel je sedmi zadetek v letošnji ligi prvakov in s tem izenačil angleški rekord Stevena Gerrarda po golih v eni sezoni elitnega tekmovanja, je dodal: »To je resnično izvrsten rezultat. Vedeli smo, da lahko v ligi prvakov kaj postorimo tudi na gostovanju.« V drugi torkovi tekmi osmine finala pa je vodeče moštvo otoškega prvenstva Manchester City v Švici s 4:0 gladko odpravilo Basel. Statistiko so z zadetki oplemenitili Ilkay Gündogan (14., 53.), Bernardo Silva (18.) in Sergio Agüero (23.). Torej fantje trenerja Pepa Guardiole so z nogo in pol že v četrtfinalu, povratni tekmi bosta sicer 7. marca.