SOIMENJAKINJA

Tega o Katarini Kresal verjetno niste vedeli

Nekdanja ministrica ima soimenjakinjo, ki je žena znanega slovenskega politika.
Fotografija:  Katarina Kresal. Foto: Marko Feist, Slovenske novice
Odpri galerijo
 Katarina Kresal. Foto: Marko Feist, Slovenske novice

Razrešeni državni sekretar na ministrstvu za pravosodje Igor Šoltes, ki naj bi bil vpleten v aferi sodne stavbe na Litijski in je sumljivo v razmiku 16 ur po izbruhu afere skupaj s Klemnom Žibertom, Simonom Starčekom in Urošem Gojkovićem zamenjal telefon, bo lahko do nove zaposlitve spet nekaj več časa lahko posvetil svoji družini.

O njegovem zasebnem življenju ne vemo veliko in tudi s podatki na spletišču razkrivajo le, da ima enega otroka, poročil pa je Katarino Kresal (Šoltes).

Katarina Kresal Šoltes. FOTO: Zaslonski posnetek
Katarina Kresal Šoltes. FOTO: Zaslonski posnetek

Nekdanja notranja ministrica ima torej soimenjakinjo. Njuna podobnost pa ni le v imenih, temveč sta obe tudi diplomirani pravnici in delujeta v odvetniško-pravnih vodah. 

Igor Šoltes. FOTO: Jože Suhadolnik, Slovenske novice
Igor Šoltes. FOTO: Jože Suhadolnik, Slovenske novice

Šoltes je sicer vnuk Edvarda Kardelja in Pepce Maček Kardelj, zato morda ni toliko nenavadno, da je že vrsto let prisoten v slovenski politiki. Znano je, da se  59-letni Šoltes dobro spozna na javni denar, saj je bil med letoma 2004 in 2013 predsednik računskega sodišča, leta 2014 je bil na listi lastne stranke Verjamem izvoljen za poslanca v evropskem parlamentu, po izpadu iz evropskega parlamenta pa se je pridružil stranki SD in postal državni sekretar.

Šoltes se je sicer pred več kot desetletjem znašel v aferi o nakupu stanovanja. Iz listin, ki jih je leta 2014 pridobil Dnevnik, je bilo razvidno, da je Šoltes marca 2009 pri NLB s soprogo Katarino Kresal Šoltes najel več posojil v skupni vrednosti 155 tisoč evrov, s katerimi je poleg novogradnje financiral še nakup dveh parkirnih mest v garažni hiši. Banka jima je zaračunala 5,9-odstotno obrestno mero, rok vračila je bil 31. marec 2014. To pomeni, da sta morala zakonca za odplačilo glavnic posojil na mesec plačevati 2.700 evrov, skupaj z obrestmi pa bi lahko obrok znašal več kot 3.000 evrov. Zanimivo je bilo, od kod mu toliko denarja, saj je na vprašanje, zakaj je do leta 2009 zasedal občinsko stanovanje, za katerega je plačeval le 400 evrov najemnine, povedal, da za to imel ustreznih prihodkov.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije