EVROPSKE IGRE

Urška Gazvoda v kikboksu srebrna

Tina Baloh bo slovenske barve branila še v finalu na točke v kategoriji do 70 kg, pomerila se bo z Italijanko Domenico Angelino.
Fotografija: Slovenska tekmovalka v kikboksu Urška Gazvoda je v finalu v lahkem kontaktu do 60 kg osvojila srebrno medaljo na evropskih igrah. FOTO: Pixabay

Slovenska tekmovalka v kikboksu Urška Gazvoda je v finalu v lahkem kontaktu do 60 kg osvojila srebrno medaljo na evropskih igrah. V finalu v Myslenicah jo je po točkah z 2:1 ugnala Italijanka Luna Mendy.

Mendy je bila po sodniških odločitvah nekaj boljša od Gazvode v prvi rundi ter z nekaj večjo prednostjo v drugi. V tretji pa je zmaga nihala enkrat na eno, drugič pa na drugo stran, a je na koncu sodnik v ringu dvignil roko italijanski borki.

Pred tem je Tyra Barada v kategoriji do 50 kg osvojila zlato v lahkem kontaktu in srebrno medaljo v boju na točke.