EVROPSKO PRVENSTVO

Slovenski odbojkarji so v polfinalu, pot jih zdaj vodi v Rim (FOTO)

Slovenska odbojkarska reprezentanca je dosegla že sedmo zmago na evropskem prvenstvu.
Fotografija: Slovenija je v polfinalu EP. FOTO: Cev
Slovenija je v polfinalu EP. FOTO: Cev

Slovenska odbojkarska reprezentanca je še enkrat s 3:1 premagala Ukrajino in se tako uvrstila v polfinale evropskega prvenstva.

Zmaga s 3:1 (17, 29, –21, 23) jim je prinesla nastop na sklepnem delu v Rimu.

To je bila že njena sedma zmaga na tem prvenstvu, na katerem je še neporažena. Tako kot na vseh zadnjih obračunih z Ukrajino pa tudi tokrat ni šlo brez težav. Ukrajinci so se pokazali kot odličen tekmec in so favorite dobro namučili.

Po prvem nizu sicer ni kazalo na to, Slovenci so z mirno, zbrano in preudarno igro gladko prišli do vodstva z 1:0, pri tem pa so ji z velikim številom napak pomagali tudi tekmeci. A ti so v drugem nizu prišli k sebi, ob koncu vodili s 24:22, pa pozneje imeli še dve zaključni žogi, toda niz so vseeno izgubili. Kar jim ni uspelo v drugem, jim je uspelo v tretjem, ko so se vrnili v igro za zmago.

image_alt
Srčni slovenski odbojkarji splezali iz brezna

In v tej igri so bili vse do konca četrtega niza. V njem so vodili s 23:22, po izenačenju pa je Jan Kozamernik z blokom Sloveniji priboril zaključno žogo, ki jo je izkoristil kapetan Tine Urnaut.

Slovenci bodo v polfinalu evropskih prvenstvih igrali tretjič zapovrstjo in četrtič v zadnjih osmih letih.