Bolečine so bile za Hrovatovo prehude

Bassinova je dobila tudi drugi veleslalom sezone.
Fotografija: Meta Hrovat v finalu ni nastopila. FOTO: Leonhard Foeger, Reuters
Meta Hrovat v finalu ni nastopila. FOTO: Leonhard Foeger, Reuters

Marta Bassino je zmagovalka prvega od dveh veleslalomov za svetovni pokal alpskih smučark v Courchevelu v Franciji. Italijanka, ki je dobila tudi uvodni veleslalom v Söldnu, se je do nove zmage pognala z izjemno finalno vožnjo. Druga je bila Švedinja Sara Hector, Slovakinja Petra Vlhova je osvojila tretje mesto. Najboljša Slovenka je bila Ana Bucik 16.

Bucikova je v finalu pridobila dve mesti. Na prvi progi je bila 18. Možnost drugega nastopa si je privozila tudi Meta Hrovat. A v finalu ni nastopila zaradi prehudih bolečin v hrbtu, ki jih je staknila pri padcu na treningu v Soldi.

Na startu prve vožnje so bile tri Slovenke. Tina Robnik je tudi na drugem veleslalomu sezone ostala brez točkovnega izkupička. Njen zaostanek 4,42 sekunde je bil prevelik za finale.

V Courchevelu bo v nedeljo na sporedu še en veleslalom.