Hadalin si je v drugo pokvaril uvrstitev

Noel je preprečil dvojno avstrijsko zmago.
Fotografija: Štefan Hadalin. FOTO: Tadej Regent, Delo
Štefan Hadalin. FOTO: Tadej Regent, Delo

WENGEN – Francoz Clement Noel je presenetljivi zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v švicarskem Wengnu. Aktualni mladinski slalomski svetovni prvak Noel je vodil že po prvi vožnji, v finalu pa zdržal pritisk, odbil avstrijski napad in dosegel največji uspeh v članski konkurenci. Avstrijski dvoboj za drugo mesto je pripadel Manuelu Fellerju, ki je za dve stotinki sekunde ugnal Marcela Hirscherja. Feller je za Noelom zaostal za osem stotink sekunde.

Hirscher tokrat poražen

Hirscher je bil v finalu najhitrejši, je pa bil po prvi vožnji čas z zaostankom 91 stotink sekunde šele peti. V tej sezoni ima sicer že devet zmag.

V finalu je imela Slovenija enega predstavnika. Štefan Hadalin je bil po prvem teku 11., z zaostankom 2,03 sekunde pa je na koncu osvojil 14. mesto. Na startu je bil tudi Jakob Špik, ki pa prve vožnje ni končal.