Makedonci premagali Kosovo, Milinković Savić razveselil Srbe v Oslu

Nogometaši so odigrali polfinalne tekme dodatnih kvalifikacij za evropsko nogometno prvenstvo 2021.
Fotografija: Makedonski selektor Igor Angelovski se je po zmagi nad Kosovom prepustil veselju skupaj z igralci. FOTO: Robert Atanasovski/AFP

Nogometaši so odigrali polfinalne tekme dodatnih kvalifikacij za evropsko nogometno prvenstvo 2021. Za Slovenijo je bila najbolj zanimiva tekma v Skopju, kjer je Severna Makedonija premagala Kosovo z 2:1 (2:1).

Kosovo, naslednji slovenski nasprotnik v ligi narodov, je v skupini D gostovalo v Severni Makedoniji. Za poraz je bila tokrat kriva tudi nespretnost, saj so gostitelji povedli po avtogolu Benjamina Kollolija v 16. minuti. Florent Hadergjonaj je v 29. minuti sicer izenačil, a je bilo veselje kratko, saj je Darko Velkovski le štiri minute kasneje Severno Makedonijo vnovič popeljal v vodstvo. Za odhod na EP se bo Severna Makedonija v finalu pomerila z Gruzijo, ki je doma z 1:0 (1:0) ugnala Belorusijo. Zadel je Tornike Okriašvili, ki je bil v 7. minuti natančen z bele točke.

V skupini A je morala Bolgarija na domačem terenu priznati premoč Madžarski z 1:3, za mesto na EP pa se bo udarila z Islandijo, ki je z 2:1 (2:0) premagala Romunijo. Za Islandce je oba gola dosegel Gylfi Sigurdsson (16., 35.), za goste je bil uspešen Alexandru Maxim (63.).

Sergej Milinković Savić je bil veliki junak srbske zmage v Oslu. FOTO: Fredrik Varfjell/Reuters

V skupini B so o končnem dvoboju za EP odločale enajstmetrovke. Na tekmi med Bosno in Hercegovino ter Severno Irsko so ljubitelji nogometa na vsaki strani videli po en gol, Slovaška in Irska sta se razšli brez golov. Ker tudi po podaljšku ni prišlo do odločitve, so ekipe izvajale enajstmetrovke. Napredovali so Slovaki in Severni Irci.

Podaljške so navijači spremljali tudi na tekmah Norveška - Srbija ter Škotska - Izrael. Srbom je dodatno tekmo priigral Sergej Milinković Savić, ki je zadel v 103. minuti. Ta je gol dosegel že v 82. minuti, a so Norvežani preko Mathiasa Normanna (88.) še zmogli izenačenje. Na tekmi med Škotsko in Izraelom pa gledalci niso videli gola, z bele točke pa so bili natančnejši Škoti.