Južna Amerika

Brazilci ostajajo popolni, Argentinci neporaženi

Lionel Messi je imel miren večer v Paragvaju, Brazilija brez Neymarja zmagala po preobratu v Venezueli, zmago so ji prinesli rezervisti.
Fotografija: Gabriel je dosegel odločilni gol za Brazilijo z 11 metrov. FOTO: Manaure Quintero/Reuters

Brazilija je po preobratu v Venezueli dosegla še deveto zaporedno zmago v južnoameriških kvalifikacijah za SP 2022, Argentina pa je po remiju brez golov v Paragvaju niz neporaženosti podaljšala na 23 tekem, čeprav prvič po juniju 2019 ni dosegla gola.

Argentinski trener Lionel Scaloni še naprej ne pozna poraza, gavči so drugi na lestvici z 19 točkami, osem več jih ima Brazilija. Za nastop na SP dobro kaže tudi Ekvadorju, ki je s 3:0 odpravil Bolivijo, in Urugvaju, peto mesto in dodatne kvalifikacije pa drži Kolumbija.

Argentinci so bili brez Lautara Martineza, Lionel Messi pa je imel miren večer. Tekma v Paragvaju je prinesla malo zanimivega. V drugem polčasu so bili nevarnejši gostitelji, vendar se je v vratih izkazal Emiliano Martinez. Scaloni je opravil pet menjav, rezervist Alejandro Gomez je imel lepo priložnost 12 minut pred koncem, ko se je s parado izkazal Antony Silva. Na drugi strani je Carlos Gonzalez tik pred koncem streljal tik prek vratnice.

»Mislim, da smo imeli nekaj dobrih trenutkov. Nismo pa nadzorovali tekme, kot smo hoteli. Paragvaj je bil nevaren, toda tudi njihov vratar je bil eden najboljših na igrišču,« je povedal branilec Nicolas Tagliafico. Argentina se bo v nedeljo doma pomerila z Urugvajem.

Lionel Messi je imel miren večer v Paragvaju. FOTO: Cesar Olmedo/Reuters

Brazilci ostajajo popolni. Venezuela je še nikdar ni premagala v kvalifikacijah za SP (17 tekem), toda njene možnosti so se povečale, ko je Eric Ramirez zgodaj izkoristil napako branilcev Fabinha in Marquinhosa. Slednji se je odkupil, ko je v 71. minuti po kotu zadel z glavo. Šest minut pred koncem je 11-metrovko izkoristil Gabriel, v sodnikovem dodatku je piko na i postavil Anthony.

Brazilci so bili v Caracasu brez kaznovanega Neymarja, Gabriel Jesus se je vrnil po izključitvi v četrtfinalu Cope America proti Čilu julija letos. Tekmo so zaznamovali rezervisti, iz kota je za izenačenje podal novinec iz Leedsa Raphinha, ki je asistiral tudi pri zadnjem golu. Vinicius pa je priigral kazenski strel.