Veselje na Hrvaškem, slavi tudi Argentina

Tokrat je gol prispeval tudi Lionel Messi.
Fotografija: Marcos Rojo in Lionel Messi. FOTO: Reuters
Marcos Rojo in Lionel Messi. FOTO: Reuters

Za nami je še en zelo razburljiv večer svetovnega prvenstva v nogometu, saj sta se istočasno odvili dve pomembni tekmi. Hrvaški se bo v skupini D pridružila Argenitna. Prvič je na tem svetovnem prvenstvu v polno zadel tudi kapetan Lionel Messi.

Hrvaška nogometna reprezentanca je v tretjem krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Rostovu na Donu premagala Islandijo z 2 : 1 (0 : 0). Hrvaška si je že pred tem zagotovila osmino finala, iz skupine D pa se je tja kot drugouvrščena prebila tudi Argentina, ki je z 2 : 1 (1 : 0) v St. Peterburgu premagala Nigerijo.

Argentinska nogometna reprezentanca je v tretjem krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v St. Peterburgu premagala Nigerijo z 2 : 1 (1 : 0) in si z drugim mestom v skupini D zagotovila nastop v osmini finala. Prvo mesto je osvojila Hrvaška.