DESKANJE NA SNEGU

Slovenska deskarja Košir in Kotnik na zmagovalnih stopničkah

To je največji uspeh katere koli slovenske deskarske dvojice na dosedanjih 23 ekipnih tekmah v zgodovini.
Fotografija: Gloria Kotnik je za Slovenijo nastopila na štirih zimskih olimpijskih igrah, leta 2022 je osvojila bronasto medaljo v paralelnem veleslalomu. FOTO: Miha Matavz

V Winterbergu se je z ekipno tekmo v paralelnem slalomu končala sezona svetovnega pokala deskarjev na snegu v paralelnih disciplinah. Za Slovence se je končala uspešno, saj sta Žan Košir in Gloria Kotnik zasedla drugo mesto.

To je največji uspeh katere koli slovenske deskarske dvojice na dosedanjih 23 ekipnih tekmah v zgodovini in druge slovenske stopničke v sezoni, na tekmah posameznikov jih ima Tim Mastnak.

Slovenka dvojica, ki je v Winterbergu le za šest stotink sekunde zaostala za Italijanoma Danielejem Bagozzo in Lucio Dalmasso, je v seštevku treh ekipnih tekem zasedla četrto mesto, v pokalu narodov je bila Slovenija peta.