Tudi Lionel Messi zaman oblegal vrata Jana Oblaka

Barcelona je v 10. kolu španskega prvenstva izgubila proti Atleticu, pri katerem je zanesljivo branil Jan Oblak (0:1).
Fotografija: Jan Oblak je ustavil štiri strele Barcelone in se veselil pomembne zmage. FOTO: Javier Soriano/AFP

Madridski Atletico je v 10. kolu španskega prvenstva slavil pomembno zmago proti Barceloni (0:1). Slovenski reprezentant pri Atleticu Jan Oblak je branil vso tekmo in ustavil štiri strele Kataloncev.

Ključni dogodek se je zgodil v tretji minuti sodniškega podaljška prvega polčasa. Gostujoči branilec Gerard Pique je slabo podal na nasprotnikovi polovici, Atletico je krenil v hiter protinapad prek Yannicka Carrasca, vratar Barcelone Marc-Andre ter Stegen je zapustil svoja vrata in stekel skoraj do polovice igrišča, a to storil nespretno, tako da ga je Carrasco preigral in zadel v nebranjeno mrežo.

Iz prvega polčasa velja omeniti še strel Marcosa Llorenteja iz 12. minute, ko je žoga zadela prečko, v nadaljevanju pa je bil za gol Jana Oblaka najbolj nevaren branilec Clement Lenglet, a je v 56. in 57. minuti dvakrat izgubil dvoboj s slovenskim čuvajem mreže.

Barcelona je zavoljo poraza svoj zaostanek za Atleticom povečala že na devet točk, za nameček pa ostala še brez Gerarda Piqueja, ki je v 62. minuti igro zapustil zaradi poškodbe kolena.

Realu točka proti Villarealu

Aktualni španski prvak Real Madrid se z gostovanja pri Villarealu vrača s točko (1:1).

Madridčani so odlično začeli tekmo in povedli v 2. minuti prek Mariana. Domačini so zahtevali razveljavitev zadetka zaradi prepovedanega položaja, vendar jih sodniki niso uslišali.

Villareal se je v nadaljevanju dobro zoperstavil nasprotniku in v 76. minuti izenačil z bele točke. Vratar Thibaut Courtois je v kazenskem prostoru podrl Samuela Chukwuezeja, enajstmetrovko pa je v gol spremenil Gerard Moreno.

Realovi nogometaši so po koncu tekme z Villarealom razočarano zapustili zelenico. FOTO: Jose Jordan/AFP

La Liga, 10. kolo:
Osasuna : Huesca 1:1 (Garcia 68.; Ramirez 5.)
Levante : Elche 1:1 (Melero 12.; Tete 64.)
Villareal : Real Madrid 1:1 (Moreno 76./11m; Mariano 2.)
Sevilla : Celta Vigo 4:2 (Kounde 5., En Nesyri 45+3, Escudero 85., El Haddadi 87.; Aspas 10., Nolito 36.)
Atletico Madrid : Barcelona 1:0 (Carrasco 45+3)