Hamilton ne ve, kam so šli milijoni

Max Verstappen najhitrejši na obeh treningih v Turčiji, Lewis Hamilton nezadovoljen s podlago.
Fotografija: Max Verstappen je bil danes najhitrejši v Turčiji. FOTO: Kenan Asyali/Reuters
Max Verstappen je bil danes najhitrejši v Turčiji. FOTO: Kenan Asyali/Reuters

Nizozemec Max Verstappen je bil najhitrejši na obeh današnjih uradnih treningih pred nedeljsko veliko nagrado Turčije svetovnega prvenstva v formuli 1 v Istanbulu.

Britanec Lewis Hamilton, ki si lahko v nedeljo že pribori sedmi naslov svetovnega prvaka, ni bil zadovoljen s podlago na progi.
Verstappen je dosegel čas 1:28.330, boljši čas od časa, ki ga je dosegel na prvem treningu (1:35,077), ko je bil tudi najhitrejši.

Za njim je bil Charles Leclerc v Ferrariju (+0,401), tretji pa Finec Valtteri Bottas za volanom Mercedesa (+0,575). Hamilton je bil na drugem treningu četrti (+0,850). Na prvem treningu je bil Botas deveti, Hamilton pa 15.

Lewis Hamilton ni zadovoljen s progo. FOTO: Reuters

Lahko ujame Schumija

Hamilton se sicer lahko že v nedeljo s sedmim naslovom svetovnega prvaka izenači z Nemcem Michaelom Schumacherjem.
Britanski prvak je bil po treningu zelo kritičen do organizatorjev, češ da so z novim asfaltom povsem uničili sicer fantastično progo.

»Danes je bila katastrofa, proga je fantastična in res ne razumem, zakaj so za novo podlago porabili milijone. Zdaj je ta proga hujša od tiste v Portimau,« je bil kritičen. Je bil pa drugačnega mnenja Leclerc, ki je na twitterju objavil, da je proga zaradi slabega oprijema še bolj zabavna.

Jutri bodo kvalifikacije, v nedeljo pa VN Turčije.