SP V KOŠARKI 2019

Argentina na krilih Scole (39) izločila Srbijo

Srbi se z drugim zaporednim porazom poslavljajo od borbe za medalje.
Fotografija: FOTO: Reuters

DONGVAN – Košarkarji Argentine so prvi polfinalisti svetovnega prvenstva na Kitajskem. V četrtfinalu so premagali Srbijo s 97 : 87, v petek pa jih čaka zmagovalec dvoboja med ZDA in Francijo, ki je na sporedu v sredo ob 13. uri. Za Srbijo je bil to drugi poraz na svetovnem prvenstvu na Kitajskem. Prvi v drugem delu predtekmovanja proti Španiji ni bil usoden, tokratni pa jo je pahnil v boj za razvrstitev od petega do osmega mesta.

Argentina, ki je prepričljivo dobila vseh šest tekem na tem prvenstvu, se je četrtič uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva. Na prvem leta 1950 je osvojila zlato medaljo, 2002 v Indianapolisu je bila druga, štiri leta pozneje v Tokiu pa četrta. Junaka zmage sta bila organizator igre Reala Facundo Campazzo, ki je dosegel 18 točk in imel 12 podaj (6 skokov, met iz igre 7 : 12, indeks 27), ter 39-letni Luis Scola, ki je zbral 20 točk (5 skokov, met iz igre 7 : 13), kar je dovolj zgovoren dokaz o kakovosti srbske centrske linije, 15 jih je dodal Patricio Garino, 13 pa Gabriel Deck (8 skokov). Za Srbijo je Bogdan Bogdanović vknjižil 21 točk, Nemanja Bjelica 18, Nikola Jokić pa 16.

V drugem današnjem četrtfinalu se bosta pomerila Španija in Poljska, jutri pa sta na sporedu dvoboja ZDA – Francija in Avstralija – Češka.