ASTRO NOVICE

Vaja proti občutku krivde

Tiho si ponavljamo, da si odpuščamo vse napake. Ko postanemo svoj najboljši prijatelj, utišamo notranjega kritika.
Fotografija: S samoočitki povečamo izločanje stresnega hormona kortizola in smo še bolj tesnobni. FOTO: Marjan_apostolovic, Getty Images
Odpri galerijo
S samoočitki povečamo izločanje stresnega hormona kortizola in smo še bolj tesnobni. FOTO: Marjan_apostolovic, Getty Images

Veliko bolj kot na kogar koli drugega se lahko razjezimo nase. Toda s samoočitki povečamo izločanje stresnega hormona kortizola in smo zato še bolj tesnobni. S spodnjo vizualizacijo ameriške psihoterapevtke in avtorice duhovnih knjig Arlene K. Unger si lahko pomagamo, kadar se spopadamo z občutki krivde. V sebi bomo laže našli prijatelja, ki bo sprejel in razumel naše napake, in laže si bomo oprostili.

Najdemo miren kotiček, kjer nas ne bo nihče motil. Usedemo se v lotosov položaj, nasproti nas postavimo prazen stol. Predstavljajmo si, da je na njem naš najboljši prijatelj, ki prisluškuje našim mislim. Naš ljubeči in sočutni prijatelj ve, da si očitamo napako, ki smo jo storili, in sklene, da se bo pogovoril z nami. Ve, da nam je žal, pravi, da si moramo nehati očitati in da bo vse v redu.

Zavedamo se, da so njegove besede pametne. Občutek krivde počasi pojenja in nadomesti ga mir. Tiho si ponovimo: »Odpuščam si vse napake.« Vajo delamo vsak dan pet minut. Ko postanemo svoj najboljši prijatelj, lahko utišamo svojega notranjega kritika.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije