Predstavitvena informacija

Teniški komolec in računalniška miška. Kaj imata skupnega?

Teniški komolec še zdaleč ne prizadene samo teniških igralcev, pravzaprav velja za najpogostejši vzrok za bolečino na zunanji strani komolca.
Fotografija: Če tudi vi opažate simptome teniškega komolca ali se že soočate z bolečinami, obiščite kliniko Medicofit in si zagotovite strokovno obravnavo. FOTO: Shutterstock
Odpri galerijo
Če tudi vi opažate simptome teniškega komolca ali se že soočate z bolečinami, obiščite kliniko Medicofit in si zagotovite strokovno obravnavo. FOTO: Shutterstock

»V življenju nisem v roki držala loparja, zato nisem niti pomislila, da bi lahko imela teniški komolec,« pove 42-letna Anja, ki je po večmesečni stalni bolečini vendarle obiskala specialiste fizioterapije in ti so ji postavili diagnozo, ki je sploh ni pričakovala – teniški komolec. In takoj na začetku rušimo prvi mit o tem obolenju: teniški komolec ne prizadene zgolj teniških igralcev.

Najpogostejši razlogi za pojav teniškega komolca oziroma lateralnega epikondilitisa so ponavljajoči se gibi zapestja in roke. Ta težava lahko prizadene vse, ki pogosto delajo za računalnikom, uporabljajo orodje ali dvigujejo težje predmete. Vzrok za bolečino so mikropoškodbe tetiv, ki se pripenjajo na kostni izrastek na zunanji strani komolca.

Kaj je sploh vzrok za teniški komolec? Kako prepoznati prve simptome, da ne bi zapadli v začaran krog bolečin, frustracij in omejitev v vsakdanjem življenju?

ŽELIM IZVEDETI VEČ


Naročnik oglasne vsebine je Medicofit

Predstavitvene informacije

Predstavitvene informacije

Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?


Potrjujem vse Sprejmem nujne Več informacij