1. SNL

Kopru zgolj točka v Kidričevem, Muri in Mariboru vse tri

V Fazaneriji je odločil Nardin Mulahusejnović, v Celju Ognjen Mudrinski.
Fotografija: Ognjen Mudrinski je dosegel edini gol v Celju za zmago vijoličnih. FOTO: Miloš Vujinović

Koper ostaja vodilna ekipa Prve lige Telemach, ampak njegova prednost se utegne zmanjšati, potem ko so nogometaši z Obale le remizirali v Kidričevem. Aluminij je iztržil izid 1:1. Tri točke so osvojili igralci Mure, ki so po velikih skalpih Tottenhama in Maribora strli še odpor CB24 Tabora, in Maribora v Celju.

Mariborska zasedba, ki je v prejšnjem kolu prekinila niz petih uspehov, se je vrnila na zmagovalna pota, potem ko je še tretjič v sezoni odpravila državne prvake iz sezone 2019/20. S tem je prišla le na točko od vodilnega Kopra. Celjani pa so še tretjič v nizu izgubili, tako da ob tekmi manj ostajajo sedmi.

Že v 6. minuti je celjskega vratarja Matjaža Rozmana ukanil Ognjen Mudrinski, ki je sicer nekoliko srečno zadel za 1:0, potem ko je žoga v loku končala ob vratnici. Za Mudrinskega je bil to sedmi gol sezone. V nadaljevanju sta si obe ekipi priigrali še nekaj obetavnih akcij in strelov. Celjani so tudi z menjavami poskusili priti do izenačenja, vendar jim ni uspelo pripraviti zasuka.

Nogometaši Mure so zadovoljno proslavili še eno zmago. FOTO: Srdjan Živulović/Reuters

Mulahusejnović v prazna vrata

Mura se je s sedmo zmago vsaj začasno prebila na tretje mesto. Povsem drugačna je zgodba pri zdesetkanih Sežancih, ki so brez kaznovanega Kevina Dokuoureja Grobryja ter poškodovanih Denisa Kouaa, Adriana Zeljkovića, Rodrigueja Bongonuija in Marka Krivičića še na deseti zaporedni tekmi niso zmagali, Sedmič zapovrstjo so igrišče zapustili poraženi.

Odločitev je padla v 59. minuti, ko je Mura le prešla v vodstvo. Žan Karničnik je prodrl po desni strani in podal pred vrata Nardinu Mulahusejnoviću, ki je žogo le še potisnil v prazno mrežo. Gosti so za razliko od gostiteljev, ki so v statistiko vpisali 23 poskusov, šele v 82. minuti sprožili prvi strel v okvir vrat (skupno štiri), a je Matko Obradović tudi tega brez težav obranil.

Koper in Aluminij sta se razšla z delitvijo točk. FOTO: Tadej Regent

Koper z igralcem manj

Koprčani so v 55. minuti ostali brez izključenega Ivana Jelića, kljub temu pa dosegli vodilni zadetek, ko je bil le dve minuti kasneje uspešen Lamin Colley. Štajerci so prišli do izenačenja v 73. minuti, ko je v polno zadel rezervist Haris Kadrić.

Koprčani, ki so pogrešali kaznovanega Žana Beširja, so v Kidričevem prekinili niz treh zmag, toda s točko, zanje sicer že 21. na gostovanjih, kar je najboljši izkupiček v ligi, bodo v vsakem primeru zadržali prvo mesto na lestvici.

Danes bo na sporedu še ena tekma, v Celju bodo prvaki izpred dveh sezon gostili Maribor.