ROKOMET

Proračun in kakovost previsoki oviri

Rokometašice Krima so v ligi prvakinj s slabo predstavo evropskim klubskim šampionkam iz Győra tlakovale lahko pot do zmage
Fotografija: Elizabeth Omoregie je žogo redko spravila do krožne napadalke Olge Perederij. FOTO: Uroš Hočevar

Ljubljana • Trener rokometašic Krim Mercatorja Uroš Bregar je pred tekmo 3. kroga drugega dela lige prvakinj na Kodeljevem proti madžarskemu Győru napovedal, da bo ta zaradi dejstva, da so gostje evropske klubske prvakinje, za njih po psihološkem vidiku najlažja, torej da nimajo kaj izgubiti. A krimovke so proti panonskim zvezdnicam igrale, kot da so pod hudim psihološkim pritiskom, roke in noge so bile težke, žoge so končale vsepovsod drugod, kot je bilo predvideno, tehničnih napak v napadu je bilo namreč za izvoz. Če pa je že sledil strel, je v drugem polčasu madžarska vrata zaklenila odlična norveška vratarka Kari Aalvik Grimsbø. Čeprav Győr ni pokazal vrhunske predstave, pa je na koncu z 32:21 (15:12) gladko odnesel dve točki izpod Golovca. Najboljša domača strelka je bila Tjaša Stanko s petimi zadetki, pri panonski ekipi Zsuzsanna Tomori s šestimi. »V prvem polčasu smo bili blizu Győru, a storili smo preveč neumnih napak. Namesto da bi bili v prvem delu igre še bližje gostjam, jih umirili, so te v drugem polčasu le nadaljevale svojo igro. Je pa res, da je naša zunanja vrsta še vedno mlada in neizkušena, Győr pa ima vrhunske igralke, to je pokazal tudi tokrat. Za njihovega trenerja Ambrosa Martina je stvar veliko preprostejša, kot je to trenutno zame. Če imaš vrhunske igralke, lahko igraš eno začetno akcijo, igralke vrhunskega kova pa znotraj tega položaj rešujejo na več načinov. Nekako je vse, tudi glede na proračun, kar realen skupek. Žal mi je, da v drugem polčasu nismo bili bolj podjetni, vseeno le ni bila takšna razlika, tako pa je bilo tekme konec že v 40. minuti,« je priznal trener ljubljanskih rokometašic Uroš Bregar. »Győr je pokazal individualno moč, je pa tudi proti njej še težje, če storiš toliko tehničnih napak. S psihološkega vidika se ne bi smele ničesar bati, menim pa, da je bila kakovost Győra tista, ki nas je prisilila v takšne napake. Kar je proti drugi ekipi še videti lahko, denimo, da bi tam še lahko prišle do ugodnega izida, pa nam je proti Győru kakovost in posamična moč gostij, tudi v obrambi, pobrala preveč moči, zato toliko tehničnih napak,« je povedala kapetanka Miša Marinček. Ukrajinska krožna napadalka Olga Perederij pa je pripomnila: »Ne vem, kaj se je dogodilo z nami, morebiti nismo dovolj verjele v to, da se lahko kosamo z gostjami, tudi malce prestrašene smo bile. Napad in obramba sta bila preslaba. To ni bil naš dan, upam, da je to zadnjič, ko smo tako slabo odigrale.« Krim bo ligo prvakinj sicer nadaljeval 25. februarja, sledi namreč gostovanje pri danskem Midtjyllandu.