Smučarski skoki na dvorišču Timija Zajca

Živahno je bilo tudi ob skakalnici, kjer so druženje popestrili s čajem, kuhanim vinom in drugimi dobrotami.
Fotografija: Najboljši z olimpijcem FOTO: Darko Naraglav
Najboljši z olimpijcem FOTO: Darko Naraglav

Pred sedmimi leti se je na majhni skakalnici, le streljaj od domače hiše v vasi Hramše, kalil današnji olimpijec Timi Zajc. A skakalnica, ki dovoljuje skoke do 20 metrov, vseeno ne sameva, saj so v obilju letošnjega snega vaščani in KS Galicija priredili tekmovanje v smučarskih skokih z alpskimi smučmi. Skupno se je v boju lokalne skakalne prireditve za pokal KS Galicija pomerilo 20 skakalcev, otroci na K8 in odrasli na K18. V prvi kategoriji so od prvega do tretjega mesta slavili Luka Flis, Jure Flis in Aljaž Podpečan, pri starejših pa so stopničke zasedli Gregor Glušič, Damjan Lemež in Jan Maloprav. In da je bilo vse še slajše, je medalje in pokale ob predsedniku KS Galicija Petru Vipavcu podeljeval tudi Timi, ki pa ga je malo po tekmi že poneslo na Norveško. Živahno je bilo tudi ob skakalnici, kjer so druženje popestrili s čajem, kuhanim vinom in drugimi dobrotami.