Za zdaj zelena pomlad, vijolice še ne cvetijo

Nogometaši Olimpije ohranjajo zmagoviti ritem v boju za prvaka.
Fotografija: Napadalec Olimpije Leon Benko, levo, je bil jeseni na stranskem tiru, spomladi pa je igral na štirih tekmah in dosegel tri gole. Foto: Leon Vidic

LJUBLJANA – Kakšen zasuk se je na vrhu prvoligaške nogometne lestvice zgodil v pičlih treh tednih! Nogometaši Olimpije so dobili vseh pet spomladanskih dvobojev in osvojili 15 točk, Maribor pa je v štirih odigranih tekmah iztržil zmago, dva remija in poraz (5 točk). Vijolični tako ob odigrani tekmi manj (11. aprila jih čaka preloženo gostovanje pri Triglavu v Kranju) za zmaji zaostajajo sedem točk. Olimpija je bila prepričljiva tudi proti Rudarju (4:0), v zaključku tekme ji je sicer delo olajšala izključitev velenjskega branilca Ivana Vasiljevića. »Tekmecu nismo ničesar prepustili od prve minute. Uveljavili smo svojo igro, ki jo gojimo na domačem terenu. Takoj smo napadli njihova vrata, fantje so odigrali zelo resno od prve minute, pravočasno smo dosegli tudi drugi zadetek. Po rdečem kartonu Rudarjevega branilca je bilo vse lažje. Zmagali smo na peti zaporedni tekmi. Moram priznati, da me je malo skrbelo, kako bomo fizično opravili s tem ritmom tekem na zahtevnem igrišču. Toda fantje so odigrali fenomenalno, bili so tekaško razpoloženi, disciplinirani in čvrsti,« je svoje varovance z razlogom pohvalil trener Olimpije Igor Bišćan, ki ima na voljo še širši izbor igralcev, saj sta tokrat odlično delovala tudi igralca iz drugega plana, vezist Danijel Miškić in napadalec Andres Vombergar; oba sta bila tudi med strelci.

Rudar, ki še vedno zaseda visoko četrto mesto, je nastopil z nekoliko spremenjeno udarno postavo v primerjavi s prejšnjimi tekmami. »Ne bi rad razvrednotil zaslužene zmage Olimpije, toda mi smo v prvem polčasu odigrali katastrofalno, nismo si niti dvakrat podali žoge. To ni igra Rudarja, kot smo jo igrali do zdaj. Resda sem danes odpočil štiri igralce, toda tisti, ki so tokrat dobili priložnost, se niso izkazali. Kljub temu gremo dalje, v soboto nas čaka precej bolj pomembna tekma s Celjem. Opravili bomo analizo poraza in poskusili odpraviti napake predvsem v zvezni in obrambni liniji. Naivno smo izgubljali dvoboje, bili smo premalo čvrsti, morda so bili moji igralci z mislimi že pri sobotni tekmi,« je povedal trener Rudarja Marijan Pušnik