Stevensu drugo mesto na 50 m prsno

Pred njim je bil le Brazilec Felipe Lima.
Fotografija: John Peter Stevens. FOTO: Jože Suhadolnik, Delo
John Peter Stevens. FOTO: Jože Suhadolnik, Delo

BUDIMPEŠTA – Slovenski plavalec Peter John Stevens je tudi na svetovnem pokalu v Budimpešti osvojil drugo mesto na 50 metrov prsno. Z dosežkom 26,04 je manj kot dve desetinki sekunde zaostal za lastnim državnim rekordom, ki ga je postavil ob srebrni medalji pred dvema letoma na svetovnem prvenstvu v Kanadi.

Vnovič je bil, enako kot pred tednom dni v Eindhovnu, pred Stevensom le Brazilec Felipe Lima z dosežkom 25,88. Lima je za plavalcem kranjskega Triglava na omenjenem svetovnem prvenstvu v kanadskem Windsorju osvojil bron.

Že v petek je bil Stevens 11. na 100 m prsno in 16. na 100 m mešano, na tej razdalji pa je s 55,22 še enkrat dosegel tudi nov osebni rekord. Tekmovanje se bo končalo v soboto.