Slovenski orel poletel na stopničke

Anže Lanišek je bil na tekmi svetovnega pokala v Engelbergu tretji.
Fotografija: Anže Lanišek. FOTO: Matej Družnik
Anže Lanišek. FOTO: Matej Družnik

Dobro formo z letalnice v Planici je slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek prenesel tudi v svetovni pokal. Na tekmi v Engelbergu se je namreč zavihtel na stopničke, osvojil je tretje mesto.

Tretji je bil že po prvi seriji, v drugo pa je z daljavo 133 metrov zadržal položaj in našim orlom priboril prve stopničke v tej sezoni.

Zmagal je Norvežan Halvor Egner Granerud, drugi je bil Poljak Kamil Stoch.

To je za 24-letnega Domžalčana tretja uvrstitev na zmagovalni oder. Pred tem je na stopničkah stal v pretekli sezoni, ko je v Wisli osvojil drugo mesto, v Ruki pa tretje. Z ekipo je bil na odru za zmagovalce še štirikrat.

V finalu so nastopili še trije Slovenci. Bor Pavlovčič je nadaljeval solidne skoke v svetovnem pokalu in se še drugič v karieri zavihtel v deseterico. Po prvi seriji je bil sedmi, preizkušnjo pa je končal na osmem mestu. Peter Prevc je v drugi seriji zadržal 14. mesto, kar je njegova druga najboljša uvrstitev v tej sezoni, Tilen Bartol pa je z 21. mestom dosegel najboljšo. V drugo je napredoval za tri mesta.