PREMIER LEAGUE

Po nevihti še hurikan Kane

Bitka za premier league spet odprta. Boleč pristanek zvezdnikov PSG.
Fotografija: Harry Kane je kljub neprepričljivemu uvodu v sezono že pri 17 golih v vseh tekmovanjih, štiri je zabil Muri. FOTO: Carl Recine/Reuters

Nevihta Eunice, ki je v zadnjih dneh pustošila po Otoku, ni ustavila nogometašev, zmaga Tottenhama na gostovanju pri Manchester Cityju v premier league je spet odprla bitko za naslov. Kapetan Londončanov Harry Kane, ki je bil poleti na pragu prestopa k Cityju, je nesojene delodajalce pokopal z izvrstnima zadetkoma – tudi zmagovitim v 95. minuti – in prikazal morda najboljšo predstavo po lanskem hattricku v mreži Mure v konferenčni ligi. Strokovnjaki so si enotni: hurikan Kane je proti prvakom igral kot v transu, njegov odločilni strel z glavo so skoraj tako bučno kot na severu Londona proslavili tudi v Liverpoolu, kjer varovanci Jürgna Kloppa še naprej nizajo zmage. Tokrat je na Anfieldu padel Norwich (3:1), če rdeči dobijo še preloženi obračun z Leedsom, bo zaostanek znašal le še tri točke. »Fantastična tekma, a vztrajam, da smo še vedno sredi procesa,« je v svojem slogu dejal trener Tottenhama Antonio Conte. Pred tekmo je nezadovoljen ocenjeval poteze klubskega vodstva na zimski tržnici, a vodilni zadetek je dosegel novinec Dejan Kuluševski, nato je še podal za zmago. Zdrs Cityja je izkoristil tudi svetovni prvak Chelsea, ki je po vrnitvi iz ZAE z golom Hakima Ziyecha v 89. minuti slavil na mestnem derbiju s Crystal Palaceom (0:1).

Oblak s čisto mrežo

Boleč poraz je v tem krogu utrpela tudi vodilna ekipa francoskega prvenstva: PSG je klonil na gostovanju v Nantesu, po zaostanku z 0:3 je Neymar na začetku drugega polčasa dosegel zgolj častni gol za zvezdniško moštvo, ki je sredi tedna proslavljalo veliko zmago v ligi prvakov nad madridskim Realom. Dvoboj sta z Neymarjem v napadu začela tudi junak omenjenega spopada s španskim velikanom Kylian Mbappé in Lionel Messi, ki se po zapravljeni 11-metrovki proti Realu tudi tokrat ni preveč izkazal – časnik L'Equipe mu je podelil oceno 4, domači vratar ​Alban Lafont je šele kot 13. v zgodovini prejel desetico. »V obrambi nismo bili dovolj pozorni. Pomagal pa ni niti sodniški kriterij,« je menil trener Mauricio Pochettino, ki ima z varovanci na vrhu lestvice še vedno dvomestno prednost. Legionarji? Jan Oblak je šele tretjič letos ohranil svojo mrežo nedotaknjeno v Pamploni, kjer je Atletico slavil s 3:0 za pomembne točke v lovu na ligo prvakov. Z goloma za Rijeko doma proti Šibeniku, zdaj jih je v hrvaški ligi na zadnjih treh tekmah dosegel ravno toliko, se je izkazal Haris Vučkić. Rečani na četrtem mestu ostajajo v igri za najvišja mesta.