KATAR 2022

Brazilija s s 4 : 1 odpravila Južno Korejo

V četrtfinalu se bo pomerila s Hrvaško.
Fotografija: FOTO: Annegret Hilse, Reuters

Brazilska nogometna reprezentanca je v osmini finala svetovnega prvenstva v Katarju v Dohi premagala Južno Korejo s 4 : 1. V četrtfinalu se bodo v petek pomerili s Hrvaško, ki je pred tem po 11-metrovkah izločila Japonsko s 4 : 2. Brazilci so po 36 minutah vodili že s 4 : 0 po golih Vinicusa Juniorja, Neymarja, Richarlisona in Paquetaja in drugi polčas tekme, na kateri je bil četrti sodnik Slavko Vinčić, rezervni pomočnik pa Tomaž Klančnik, je bil le formalnost. Korejci so na veselje svojih privržencev dosegli v drugem polčasu častni zadetek

V torek bosta še zadnji tekmi osmine finala, ob 16. uri bosta v Al Rajanu igrala Maroko in Španija, ob 20. uri pa v Lusailu Portugalska in Švica. Že od prej sta znana dva para četrtfinala, to sta Nizozemska – Argentina in Francija – Anglija.