ALPSKO SMUČANJE

Štefanov napad se je izjalovil, presenetljivi snežni kralj v Zagrebu

Po 5. mestu na prvi progi je zdrsnil na 16.
Fotografija: Štefan Hadalin je bil odličen na prvi progi, na drugi pa ne. FOTO: Antonio Bronic, Reuters

Slalomist Štefan Hadalin je na tekmi svetovnega pokala na Sljemenu nad Zagrebom na prvi progi dosegel peti čas, v finalu pa je strmoglavil na 16. mesto. Tudi lanski zmagovalec in vodilni po prvem nastopu Francoz Clement Noel je bil šele sedmi. Zmagal je Nemec Linus Strasser, za katerega je to tudi prva slalomska zmaga v svetovnem pokalu.

Drugo, tretje in četrto mesto so zasedli Avstrijci, in sicer Manuel Feller (+ 0,10), Marco Schwarz (+ 0,16) in Michael Matt (+ 0,46). Na 5. mestu je končal Hrvat Filip Zubčić (+ 0,47).

Konec tedna se karavana seli v Adelboden, kjer bo v veleslalomu lansko zmago branil Žan Kranjec.