NOGOMET

Elsnerjevi skačejo kot nori

Luka Elsner vodilni v 2. francoski ligi. Gerard Piqué se je poslovil v solzah.
Fotografija: Le Havre, ekipa Luke Elsnerja, se ponaša z najboljšo obrambo, ki je prejela le 6 golov, in najboljšim napadom (23). FOTO: Jure Eržen

Slovenski nogometni trener Luka Elsner se je z Le Havrom na gostovanju pri Quevillyju (1:0) prebil na vrh lestvice francoske ligue 2. Eden najstarejših evropskih klubov (1872) je izkoristil poraz Bordeauxa in mu pobegnil za dve točki, čeprav je Le Havre v soboto le enkrat pomeril v okvir tekmečevih vrat in po zaslugi gola krilnega napadalca Nabila Aliouija v 55. minuti slavil zmago, ki je nepremagljivi niz v prvenstvu podaljšala že na 12 tekem.

»Pomerili smo se z eno najboljših ekip, po vseh težavah zaradi bolezni in poškodb pa je zmaga res velika,« je izjavil 40-letni Elsner, ki se je v svojo drugo domovino vrnil po vodenju prvoligaša Amiensa v sezoni 2019/20. Ta se je zaradi izbruha novega koronavirusa končala predčasno in s selitvijo v ligue 2, kjer je nekdanji kapetan Domžal nato izgubil službo. Le Havre je med elito nazadnje igral leta 2009, tokratno zmago nad lokalnimi rivali iz Normandije je pristaniško moštvo proslavilo z nabito polno gostujočo tribuno, s katere je odmevalo: »Kdor ne skače, ni Havrais (prebivalec Le Havra, op. a.) ...«

Bojkot navijačev

Barcelona je pred drevišnjim (21.00) derbijem madridskih Raya in Reala z dvema točkama naskoka prevzela vodstvo na lestvici španske lige, dvoboj z Almerio (2:0) pa je bil zadnji v karieri za Gerarda Piquéja, ki je odigral 84 minut na skoraj razprodanem stadionu. »Prepričan sem, da bom nekoč spet tukaj. Tu sem se rodil in tu bom umrl,« je v solzah dejal 35-letni branilec, ki je sredi minulega tedna sporočil presenetljivo odločitev.

Janu Oblaku s soigralci ni uspelo pomiriti najzvestejših navijačev Atletica, ki so bojkotirali prvi polčas domače tekme z Espanyolom, nato pa po bolečem slovesu od evropskih tekmovanj objokovali nov zdrs svojih ljubljencev (1:1). Derbi 15. kroga angleške premier league med Chelseajem in Arsenalom pa je v korist slednjega po dobri uri igre odločil branilec Gabriel Magalhães (1:0). Prvi zasledovalec topničarjev z dvema točkama zaostanka ostaja ManCity, ki mu je domačo zmago nad Fulhamom (2:1) prinesel kdo drug kot prvi strelec Erling Haaland, tokrat z 11-metrovko v 95. minuti.