FINALE

Objavljeno 25. maj 2014 13.02 | Posodobljeno 25. maj 2014 13.02 | Piše: D. P.

Sergio Ramos je poravnal izid na 1 : 1 ter izsilil podaljške. Španski reprezentant (28) je prepričan, da je bil to najpomembnejši zadetek v njegovi karieri.

LIZBONA – »Decima, naslov lige prvakov, je pa večja od naslova svetovnega prvaka,« je po dramatičnem finalu lige prvakov priznal vratar Reala Iker Casillas. Enkrat je moral po žogo v svojo mrežo, mestni tekmec Atletico je povedel v prvem polčasu. Vodstvo je zadržal do 93. minute.

Veselje navijačem

Takrat je Sergio Ramos poravnal izid na 1 : 1 ter izsilil podaljške. Španski reprezentant (28) je prepričan, da je bil to najpomembnejši zadetek v njegovi karieri. »S tem golom in z zmago smo razveselili naše navijače. Njim in moji družini to posvečam. Po dolgem čakanju smo zaslužili to lovoriko.«

Ramosov soigralec Argentinec Ángel Fabián di María Hernández tudi nekaj ur po tekmi ni mogel verjeti, da je kraljevi klub vnovič na vrhu Evrope: »Po zmagi vsi čutimo veliko olajšanje. Kar ne morem verjeti, kaj vse smo dosegli v tej sezoni. Ni veliko manjkalo, da bi osvojili trojni naslov, a na koncu smo ostali brez naslova državnega prvaka.«

Blizu naslova

»Preprosto, a na nogah nismo več mogli stati. Na tej tekmi smo dali vse od sebe. Žalostni smo, bili smo tako blizu naslovu. Hvaležen pa sem navijačem za vso podporo,« je na drugi strani obžaloval zapravljeno priložnost Portugalec Tiago.

Njegovo usodo in žalost je delil tudi kapetan moštva Gabi. »Vse smo imeli v svojih rokah, a to je nogomet. Še enkrat se je izkazalo, da je treba igrati do konca tekme. Vso sezono smo naporno in trdo trenirali. Zdaj pa mi preostane le to, da čestitam Realu.«