FINALE

Od skorajšnjega poraza do naslova evropskega prvaka

Objavljeno 24. maj 2014 22.41 | Posodobljeno 25. maj 2014 01.57 | Piše: STA, Ma. F.

Za Real je letošnji evropski naslov deseti v zgodovini kluba.

LIZBONA – V finalu lige prvakov v Lizboni so nogometaši Reala v mestnem derbiju, prvem takem obračunu v zgodovini evropskih tekmovanj, po podaljšku premagali Atletico s 4 : 1 (1 : 1, 0 : 1).

Sklepni evropski nogometni večer se je razpletel po madridskih željah. To je bilo seveda jasno že, odkar sta se obe madridski ekipi prvič v zgodovini uvrstili v veliki finale, po zadnjem žvižgu sodnika Björna Kuipersa pa je jasno še eno: zadovoljni so tisti v mestu, ki stavijo na bele, tisti v belem in rdečem pa so razočarani. Real je prišel do desetega naslova v zgodovini, Atletico je ostal brez prvega.

Za zmagovalce so zadeli Sergio Ramos v sodnikovem dodatku rednega dela, Gareth Bale v 110., Marcelo v 118. in Cristiano Ronaldo v 120. minuti z bele točke. Za Atletico je gol v 36. minuti dosegel Diego Godin.