Mohorič in Colbrelli sta pobrala vse

Slovenski prvak z izjemno zmago v zadnji etapi dirke po Beneluksu napovedal boj za vrh na svetovnem prvenstvu.
Fotografija:

O tem, kako je ekipa Bahrain Victorious z Matejem Mohoričem in Sonnyjem Colbrellijem opravila z zadnjima etapama dirke po Beneluksu, bi lahko spisali učbenik kolesarske taktike. Slovenski in italijanski prvak sta pobrala vse – vsak po eno etapno zmago in 2. mesto, ob tem pa sta slavila tudi dvojno zmago v skupnem seštevku.

Zadnje dejanje dirke, ki se je v ponedeljek začela na Nizozemskem in se danes končala v Belgiji, je več kot zasluženo pripadlo Mohoriču. Kolesar iz Podblice pri Kranju je dobrih 50 km pred ciljem 177,9 km dolge preizkušnje po flandrijskih cestah sledil napadu Danca Kasperja Asgreena (Deceuninck Quick Step). V ospredju sta jima družbo delala še Brandon McMulty (UAE) in Victor Campenaerts (Qhubeka), vodilna četverica pa si je s složnim delom prikolesarila minuto prednosti, ki pa se je 30 km pred ciljem povsem stopila.

Glavnina je ubežnike ujela, vendar je bil za Mohoriča to znak, da ponovno na vso moč pritisne na pedala. Na izjemno razgibani trasi je bilo praktično nemogoče organizirati skupinski lov za njim in Slovenec se je spet oddaljil, za nameček pa je vsem njegovim zasledovalcem kot senca sledil Colbrelli. Položaj je bil malodane enak že dan poprej, le da je Colbrelli bežal, Mohorič pa pokrival poteze tekmecev. To je odločilo končni vrstni red dirke, saj si je Colbrelli v 6. etapi prikolesaril 51 sekund naskoka pred etapno in skupno drugouvrščenim Mohoričem.

Slovenski prvak je bil danes virtualno nekajkrat že v modri majici vodilnega, nazadnje 11 km pred ciljem, vendar se je v lov za njim na vso moč pognal Tom Dumoulin (Jumbo Visma) – s Colbrellijem za kolesom. Izjemne Mohoričeve zmage – 15. v karieri je 4. letošnje – nihče ni mogel preprečiti, se mu je pa Colbrelli, ki se je na ciljnem vzponu otresel Nizozemca, dovolj približal, da je slavil svojo prvo skupno zmago na etapni dirki svetovne serije.

Na EP oslabljeni, na SP z vsemi asi

Mohorič, ki je bil na dirki po Beneluksu že najboljši leta 2018, je tako kot na dirki po Poljski pred tremi tedni končal na 2. mestu. »Naš načrt se je izšel sanjsko. Nisem se odločil za trenutek, kdaj bom skočil, napadel je Asgreen in moral sem mu slediti. V igri smo imeli veliko taktičnih različic, ko so nas ujeli, bi lahko le skupaj branili Sonnyjevo vodstvo. Ker pa sem bil dovolj močan, sem nadaljeval sam. Na skupno zmago nisem računal, 51 sekund je zelo velika prednost na tej dirki, ki jo običajno odločijo odbitne sekunde,« je v cilju povedal 26-letni slovenski prvak, za katerega je sezona 2021 izjemna.

Njen vrhunec sta dve etapni zmagi na Touru, ni pa še končana. Njegova predstava v Beneluksu je izjemno obetavna za slovensko reprezentanco, saj je včeraj blestel na cestah, na katerih bo 26. t. m. potekala cestna dirka svetovnega prvenstva. Še prej pa Mohoriča čaka evropsko prvenstvo, na katerem bo vožnja na čas (Slovenijo bo zastopal Tadej Pogačar) na sporedu že v četrtek, v nedeljo pa sledi še cestna dirka.

»V Trento greva s Tadejem, vendar tam ne bomo imeli najmočnejše zasedbe, ker je nekaj fantov utrujenih po Vuelti. Bomo pa v polni zasedbi na SP, na katerem bo prvi favorit Wout van Aert, vendar se bomo tudi mi potrudili,« je Moho razkril, da Rogliča in druščine, ki je včeraj končala dirko po Španiji, ne bo na EP v Italiji, zato pa se bo Slovenija z vsemi svojimi asi predstavila na cestni dirki SP v Flandriji.