NBA

Dončićev trojni dvojček ni bil dovolj za uspeh nad LA Clippers

Košarkarji Dallasa so na domačem igrišču izgubili proti Los Angeles Clippers z 99:109. Izjemni Dončić do 25 točk, 16 asistenc in 10 skokov.
Fotografija: Luka Dončić je dosegel 34. trojni dvojček kariere in na 11. mestu večne lestvice prehitel Boba Cousyja. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je na domači tekmi z LA Clippers dosegel 9. trojni dvojček sezone, s katerim pa vseeno ni mogel preprečiti poraza z 99:109.

Ljubljančan je v 38 minutah dosegel 25 točk (met iz igre 9-23), 16 asistenc in 10 skokov. S svojim 34. trojnim dvojčkom v karieri je na 11. mestu večne lestvice prehitel Boba Cousyja, vendar mu večer ne bo ostal v lepem spominu.

Njegovo moštvo je tekmo končalo zelo slabo, saj zadnje 3 minute ni doseglo koša, kar ni bilo dovolj za razpoložene goste.

Los Angeles Clippers so Dončićev učinek izničili z moštveno predstavo in s tem prekinili niz štirih zaporednih gostujočih porazov. Kar sedm njihovih košarkarjev je imelo dvomestno število točk, Kawhi Leonard je dosegel 22 točk, Ivica Zubac in Paul George po 15, Lou Williams in Marcus Morris po 14.

»Zelo slabo smo začeli tekmo, nato smo se dobro prilagodili in odigrali na zahtevanem fizičnem nivoju. To je bila košarka visokega nivoja in tekma kalibra končnice sredi marca. To je velik izziv, morali bomo preučiti stvari in se prilagoditi za sredino tekmo,« je pred novim medsebojnim obračunom dejal trener Dallasa Rick Carlisle.

Dallas slabo začel in slabo končal

Los Angeles je tekmo otvoril silovito in povedel z 22:10, Dallas pa se je po zaslugi Dončićevega razigravanja moštva in 4 asistenc približal na 8 (23:31).

V drugi četrtini je Luka Dončić začel čarati, najprej je zadel dve zaporedni trojki, nato pa sodeloval pri štirih od naslednjih petih košev Dallasa, ki je zaostanek znižal le na točko (40:41). Ekipi sta ostali tesno skupaj, Clippers pa so na glavni odmor odšli z vodstvom 55:50.

V drugem polčasu so domačini z Luko držali stik s tekmeci, ko pa se je Ljubljančan ob izidu 65:71 usedel na klop, je Los Angeles to znal izkoristiti in pobegnil na +10 (75:65). Dončić je ob koncu četrtine izsilil prekršek Terancea Manna in pri tem zadel za tri točke, vendar pa so sodniki razveljavili koš, ker naj bi bil prekršek storjen pred njim. S tem so razjezili Luko, ki je kasneje izsilil novo osebno napako in s prostima metoma postavil izid četrtine (78:85).

V zadnji četrtini je Dallas zmago tekmeca ogrožal do zadnjih treh minut in izida 99:103, nato pa gostitelji do konca tekme niso dosegli niti točke več. Končni izid je postavil George, ki je prek Dončića zadel prav v njegovem slogu, s korakom nazaj in metom za tri točke.

Čančarju drobtnice ob zmagi

Denver je v svoji dvorani premagal Indiano s 121:106 in dosegel 23. zmago sezone.

Najboljši košarkar domačih je bil seveda Nikola Jokić z 32 točkami, 14 skoki in 5 asistencami. Vlatko Čančar je imel obrobno vlogo, v minuti in 29 sekundah je njegova statistika ostala prazna.

Curry najboljši asistent v zgodovini kluba

Aktualni prvaki Los Angeles Lakers so brez težav premagali Golden State s 128:97.

Za Jezernike je Montrezl Harrell​ dosegel 27 točk, LeBron James pa 22 točk, 11 asistenc in 10 skokov.

Pri Bojevnikih je bil prvi strelec Stephen Curry s 27 točkami, imel je tudi dve asistenci in je s skupnim dosežkom 4856 asistenc na prvem mestu klubske lestvice prehitel Guyja Rodgersa (4855).

Rezultati lige NBA
Dallas Mavericks : Los Angeles Clippers 99:109 (Dončić 25 točk, 16 asistenc, 10 skokov v 38 minutah, Porzingis 22; Leonard 22, Zubac in George po 15)
Denver Nuggets : Indiana Pacers 121:106 (Jokić 32, Porter mlajši in Barton po 20, Čančar brez učinka v 2 minutah; Brogdon 24, LeVert 17)
Charlotte Hornets : Sacramento Kings 122:116 (Rozier 26, Hayward 25; Fox 29, Hield 23)
Washington Wizards : Milwaukee Bucks 122:133 (Beal 37, Westbrook 23, Antetokounmpo 31 točk, 15 skokov in 10 asistenc, Middleton 23)
Brooklyn Nets : New York Knicks 117:112 (Irving 34, Harden 21 točk, 15 asistenc, 15 skokov; Randle 33, Barrett 23)
Detroit Pistons : San Antonio Spurs 99:109 (Jackson 15, Grant 14; Murray 19, Mills in Poeltl po 14)
Phoenix Suns : Memphis Grizzlies 122:99 (Booker 27, Paul 18; Valančiunas 24, Morant in Allen po 15)
Golden State Warriors : Los Angeles Lakers 97:128 (Curry 27, Wiggins 15; Harrell 27, James 22 točk, 11 asistenc in 10 skokov)