NBA

Chicago kljub maestralni predstavi Dončića slavil v Dallasu

Chicago Bulls so Dallasu prizadejali drugi zaporedni poraz (117:101). Luka Dončić s četrtim dvojnim dvojčkom sezone.
Fotografija: Izjemni Luka Dončić je imel premalo pomoči soigralcev, da bi lahko preprečil poraz Dallasa. FOTO: Kevin Jairaj/Usa Today Sports

Oslabljeni Dallas Mavericks so kljub izjemni predstavi Luke Dončića in njegovemu četrtemu trojnemu dvojčku sezone izgubili proti Chicagu (101:117).

Pri Dallasu niso mogli računati na šest igralcev. Josh Richardson, Maxi Kleber, Dorian Finney-Smith, Jalen Brunson in Dwight Powell so manjkali zaradi okužbe s koronavirusom oziroma stika z okuženo osebo, Tim Hardaway Jr. pa zaradi poškodbe dimelj.

Tako je odgovornost na svoja pleča znova prevzel 21-letni Ljubljančan in navdušil s 36 točkami, 16 skoki, 15 asistencami in 2 ukradenima žogama. A imel je premalo pomoči soigralcev, saj je sam dosegel več kot tretjino točk Dallasa in prispeval 15 izmed 18 asistenc svojega moštva.

Ko je Chicago po 9 minutah povedel z 20:19, se ni več oziral in je kljub Lukovi vsestranski predstavi nadzoroval potek tekme. Dallas je doživel drugi zaporedni poraz in šestega v sezoni.

Pri Bikih je bil prvi strelec Lauri Markkanen z 29 točkami, Garrett Temple jih je dodal 21.

Dončić osrednja figura uvodne četrtine

Pri zdesetkanemu Dallasu se je v prvi četrtini vse vrtelo okoli Luke Dončića. Ta je sodeloval pri prvih 8 koših svoje ekipe in pri vodstvu z 19:16 prispeval 10 točk in 4 asistence. Bil je neusmiljen do nasprotnikov in med drugim Patricku Williamsu ‘zlomil gležnja’ (v spodnjem videu).

A Ljubljančan je bil edini res razpoloženi igralec Dallasa, drugi veliki zvezdnik Kristaps Porzingis se je posvečal metom za tri točke, pri katerih je bil neuspešen (0-5). Chicago je četrtino dobil s 27:23.

Ob glavnem odmoru že pri 30 točkah

Dallas je drugo četrtino začel brez Luke, kar se mu je maščevalo, saj so Biki ušli na deset točk (23:33). Gostje so v igro hitro vrnili slovenskega zvezdnika, ki je začel s svojim šovom.

Dončić je zgolj v drugi četrtini dosegel kar 20 izmed 29 točk svoje ekipe, vendar pa ni imel dovolj pomoči svojih soigralcev. Ker je gostujoče moštvo iz igre metalo le 41,7-odstotno (20-48), so imeli pri Chicagu veliko možnosti za povečanje prednosti in to se je tudi zgodilo. Domači so kaznovali vsak zgrešeni met tekmeca in dobre tri minute pred koncem povedli za 19 (53:34). Luka Dončić je ob pogledu na semafor le zmajeval z glavo.

Izid polčasa je bil 67:52 za Chicago. Osrednje ime tega dela pa Luka Dončić s 30 točkami, 7 skoki in 5 asistencami. Jasno je bilo, da bo za preobrat potreboval pomoč soigralcev.

V tretji četrtini dopolnil trojni dvojček

Dončić je dobro začel tretjo četrtino in po 6 minutah četrtine s sijajno asistenco Willieju Cauleyju Steinu (v spodnjem videu) dopolnil trojni dvojček - 32 točk, 13 skokov, 10 asistenc.

Gostje so še naprej narekovali ritem igre in vodili z 79:70, ko so pri Dallasu zaradi štirih osebnih napak na klop poklicali Kristapsa Porzingisa. To se je poznalo tudi pri rezultatu, Biki so se oddaljili na +17 (87:70). Ob koncu četrtine se je poznala utrujenost Dončića, ki je v tem delu igre dosegel le 4 točke, gostje pa so zaostajali z 75:89.

Zaključek brez preobrata

Gostje so na začetku zadnje četrtine namenili nekaj počitka Dončiću, njegovi soigralci pa se niso zmogli približati Bikom in so do njegove vrnitve zaostajali za 16 (83:99).

Ljubljančan je hitro podelil tri nove asistence, vendar pa ni mogel lastnoročno obrniti rezultata v korist Dallasa. Njihovi tekmeci so pred zadnjimi 5 minutami vodili s 105:92 in v zaključku zanesljivo ubranili prednost. Nosilci Dallasa so zadnjo minuto in pol presedeli na klopi.
Finski zvezdnik Lauri Markkanen je bil z 29 točkami prvi strelec Chicaga. FOTO: Kevin Jairaj/Usa Today Sports

New York presenetil Boston

Na preostali že končani tekmi so New York Knicks v gosteh presenetili Boston Celtics s 105:75.

Keltom je pripadala vloga favorita, saj so imeli najboljši izkupiček na Vzhodu in so dobili zadnjih pet tekem. A Newyorčani se na to niso ozirali in so prvo četrtino dobili za 11 (28:17), ključno prednost pa so si priigrali v tretji četrtini, v kateri so dosegli 12 točk več od domačinov in so pobegnili na 75:50.

Pri New Yorku sta bila najbolj razpoložena Julius Randle z 20 točkami in 12 skoki ter RJ Barrett z 19 točkami.

Pri Bostonu je bil prvi strelec Jaylen Brown s 25 točkami, povratnik po poškodbi Kemba Walker pa je na svoji prvi tekmi sezone v 20 minutah prispeval 9 točk in 4 asistence.

Rezultata lige NBA
Dallas Mavericks - Chicago Bulls 101:117 (Dončić 36 točk, 16 skokov in 15 asistenc v 38 minutah, Porzingis 20; Markkanen 29)
Boston Celtics - New York Knicks 75:105 (Brown 25, Smart 10; Randle 20, Barrett 19)