OSTALI BREZ SMUČI

Slatnar napoveduje: »Naši fanti ne bodo šli bosi v novo sezono«

Objavljeno 22. april 2016 19.38 | Posodobljeno 22. april 2016 19.42 | Piše: STA, T. Pa.

Pogovori o prevzemu proizvodnje potekajo s Petrom Slatnarjem, ki izdeluje vezi za skakalne smuči.

Matej Golob Matzele zavrnil poročanje nekaterih medijev, da naj bi z dokapitalizacijo Elan pridobil kar 30 do 40 milijonov evrov

LJUBLJANA – Pri Smučarski zvezi Slovenije (SZS) so po odločitvi Elana, da proda program skakalnih smuči,image danes poudarili, da je v pogovorih za prevzem izdelave skakalnih smuči na vidiku realna, kakovostna in verodostojna rešitev.

Vodstvo SZS ter panoge za smučarske skoke in nordijsko kombinacijo se je v četrtek sestalo z delovno skupino, ki pripravlja vse potrebno za prevzem izdelave skakalnih smuči, ki jih je do sedaj izdelovala Elan. Rešitev bo omogočala, da bodo slovenske skakalke in skakalci tekmovali s skakalnimi smučmi vrhunske kakovosti, če se bodo za to odločili. Hkrati pa bodo smuči pod novo blagovno znamko na voljo tudi članom slovenskih skakalnih klubov. Zveza trenutno čaka na predložitev ustrezne dokumentacije, ki je potrebna, da se smuči pod novo blagovno znamko lahko uporabljajo skladno s pravili Mednarodne smučarske zveze (Fis).

Takoj ko bodo predstavniki nove blagovne znamke to predložili, bo SZS podpisal pogodbo z novim opremljevalcem. Pogovori o prevzemu proizvodnje potekajo s Petrom Slatnarjem, ki izdeluje vezi za skakalne smuči.

Slatnar, ki med drugim izdeluje okovje za Petra Prevca in za skoraj 90 odstotkov skakalcev v svetovnem pokalu, je za STA pojasnil, da dogovora še ni. Predvidoma bo sklenjen v ponedeljek ali najkasneje v torek, tako da bi kmalu po prvomajskih praznikih že lahko stekla proizvodnja. Pred tem pa je treba urediti še vrsto stvari, zato tečejo pogovori z Elanom in smučarsko zvezo.

»Iz ure v uro je stvar jasnejša in čistejša, zato imamo vse večji zanos. Mislim, da smo na pravi poti, da se dokončno dogovorimo,« je izpostavil Slatnar, ki si želi, da bi našli najboljšo rešitev za skakalce, od tistih najboljših pa do najmlajših skakalcev v klubih.

Naši fanti ne bodo šli bosi v novo sezono.

»Ko zaškriplje, znamo Slovenci stopiti skupaj,« je prepričan Slatnar. Kot je dejal, obstaja več možnosti in rešitev, da »naši fanti ne bodo šli bosi v novo sezono«. Pogovori z zvezo in Elanom so konstruktivni, saj je interes vseh, da zadevo rešijo in da proizvodnja ostane v Sloveniji, je poudaril Slatnar.

Najhitreje bi proizvodnjo lahko začeli prek njegovega podjetja, ki izpolnjuje pogoje Fisa. Sprva bi bilo treba izdelati okoli 700 parov smuči, za kar bi potrebovali okoli 200.000 evrov zagonskih sredstev, vendar naj s financiranjem ne bi bilo večjih težav, saj so sredstva bank že skoraj zagotovljena. Slatnar mora gledati tudi na to, da bosta proizvodnja in prodaja vzdržni. Tekmovalcev ne bo mogel financirati ali nagrajevati, kot je to počel Elan, lahko pa bodo del tekmovalcev s smučmi opremili brezplačno. Preostali jih bodo morali kupiti, razen če bi se našel kdo, ki bi proizvodnjo finančno pokril in poskrbel za sponzoriranje zlasti mlajših skakalcev in klubov.

Vodstvo Elana, ki ima od lani poleti novega lastnika, je v torek sporočilo, da bodo izločili program proizvodnje skakalnih smuči in da želijo zanj poiskati prevzemnika. Za to so se odločili zaradi novih strateških usmeritev razvoja blagovne znamke Elan, in sicer se želijo usmeriti na trge z razvitimi zimskimi športi, njihova ambicija pa je postati najbolj inovativna blagovna znamka med smučkami za alpsko smučanje.

Odločitev je dvignila veliko prahu v javnosti, tudi za Elanove zaposlene je bila šok.

Deli s prijatelji