ZMAGA

Kralji zmagali na Kopitarjevih krilih

Fotografija: Los Angeles Kings goaltender Jonathan Quick, center, stops a shot by Vegas Golden Knights right wing Alex Tuch, right, as defenseman Derek Forbort helps during the second period of an NHL hockey game, Monday, Feb. 26, 2018, in Los Angeles. (AP Photo/Mark J. Terrill)

LOS ANGELES – Moštvo Los Angeles Kings si je priigralo pomembno zmago v boju za končnico hokejske lige NHL. Kralji so na domačem ledu po podaljšku premagali vodilno ekipo zahodne konference Vegas Golden Knights s 3:2. Slovenski as Anže Kopitar je zadel 11 sekund pred koncem rednega dela za podaljšek ter prispeval še dve podaji. Na začetku tretje tretjine je bilo že 2:0 za goste iz Las Vegasa, a so v napeti končnici kralji poskrbeli za obrat. Najprej je ob power playu in Kopitarjevi podaji za 1:2 zadel Jeff Carter, drugi gol je zabil Kopitar. Odločilni zadetek je ob power playu v četrti minuti podaljška dosegel Dustin Brown, Kopitar pa je bil s Tylerjem Toffolijem podajalec pri zadetku za zmago. Los Angeles se je povzpel na osmo mesto, ki še vodi v končnico. Kopitar je na 12. mestu najučinkovitejših igralcev z 68 točkami (26 golov, 42 podaj).