SAMOVŽIG ALI GROŽNJA?

Pred Leljakovo hišo zagorel avtomobil, sosed poškodovan

Objavljeno 10. maj 2015 13.00 | Posodobljeno 10. maj 2015 13.00 | Piše: O. B., K. K.

Lastnik avtomobila se je pri odpiranju pokrova avtomobila poškodoval, odpeljali so ga v bolnišnico.

Ostanki avtomobila.

KAPELSKI VRH – V soboto ob 21.16 je na Kapelskem Vrhu, občina Radenci, zagorelo osebno vozilo. Požar so pogasili gasilci PGD Radenci - Boračeva in PGD Kapela. Vse skupaj se je odvijalo na parkirišču ob hiši publicista Romana Leljaka, policisti pa ugotavljajo, ali je šlo za požig, samovžig ali kaj tretjega.

Lastnik avtomobila se je pri odpiranju pokrova avtomobila poškodoval, odpeljali so ga v bolnišnico. Prepričan je sicer, da je prišlo na avtomobilu, ki ga je pred Leljakovo hišo parkiral kakšne tri ure pred požarom, do samovžiga.

Leljak: To razumem kot pritisk

»Udeležil sem se sestanka lokalnega odbora Združenja VSO, ko so me nekaj po 21. uri obvestili, da pred mojo hišo gori avtomobil. Izkazalo se je, da gre za sosedovega mercedesa, ki je bil tam parkiran. Ko sem se vrnil, so gasilci požar že pogasili, policija pa je opravila ogled. Še vedno pa čakam na dežurnega tožilca in preiskovalnega sodnika, ki včeraj sploh nista našla časa za ogled,« je zvečer za spletno stran Reporter.si dejal Leljak, sicer raziskovalec in publicist, ki je dan pred tem v Ljubljani predstavil knjigo Zbrana dela udbovca Janeza Zemljariča.

Leljak je po poročanju portala prepričan, da je dogodek povezan z njegovim pričanjem pred sodiščem v Münchnu v procesu proti nekdanjima šefoma hrvaške Udbe Josipu Perkoviću in Zdravku Mustaču, kamor je vabljen naslednji ponedeljek in torek. Sodišče v Münchnu je zato že obvestil o požigu avtomobila pred njegovo hišo ter o tem, da organi pregona po 12 urah še vedno niso začeli raziskovati, zakaj je prišlo do požara.

»To razumem kot pritisk pred odhodom na sodišče v München,« je še dejal. Poleg tega pa je prihodnji teden vabljen tudi na državno tožilstvo v Salzburg, kjer preiskujejo ozadje umora Stjepana Crnogorca, med obdolženci pa je takratni šef jugoslovanske SDV Silvo Gorenc. O Crnogorcu je sicer pred dnevi v Kočevju govoril tudi šef Zveze združenj borcev za vrednote NOB Slovenije Tit Turšek, ki je dejal: »Celo leto 1945 so bile tu razne domobranske skupine. K nam so prihajale Matjaževe vojske in križarji. Zadnja skupina je prišla celo leta 1971 in so jo organizirali ustaši in neki Crnogorac jih je usmerjal ...«

Deli s prijatelji