25-LETNI OČKA

Presenečenje in pol, svojo ekipo zapustil, ker je dobil pomemben klic

Sredi tekme so ga poklicali in mu povedali, da njegova žena rojeva.
Fotografija: Florian Grillitsch se je takole boril z Nemanjo Milunovićem, potem pa zapustil igrišče. FOTO: Daniel Roland Pool Via Reuters

Poškodba, slaba igra, utrujenost ali slaba forma so pogosti razlogi za zamenjavo igralcev na nogometnih tekmah. A le redki imajo izkušnjo avstrijskega reprezentanta Floriana Grillitscha (25), člana nemškega prvoligaša Hoffenheima, ki je sredi tekme zapustil igrišče, ko je dobil klic, da žena rojeva.

»Če je kdaj obstajal razlog za končanje tekme, je ta. Florian Grillitsch je odšel, da bi se udeležil poroda,« so iz Hoffenheima tvitnili ob polčasu tekme evropske lige proti beograjski Crveni zvezdi.

V 46. minuti je Grillitscha zamenjal Diadie Samassekou, zadetka Christopha Baumgartnerja (64.) in Munasa Dabburja (90.) pa sta Hoffenheimu zagotovila domačo zmago z 2 : 0.

»Tega še nisem doživel,« je za televizijsko postajo RTL dejal športni direktor Alexander Rosen. »Morda pa bomo ponoči dobili otroka z imenom Evropa.«

»Zamenjave Floriana Grillitscha dejansko nismo načrtovali. Upamo, da imata s partnerico zdravega otroka @EuropaLeague,« so zapisali igralci Hoffenheima skupaj s trenerjem Sebastianom Hoenessom. Hoffenheimu se bo novopečeni očka Grillitsch predvidoma pridružil že v nedeljo na tekmi nemškega prvenstva z bremenskim Werderjem.

Kasneje se je izvedelo, da je Grillitsch dobil sina.