ALPSKO SMUČANJE

Vlhova tretjič po vrsti snežna kraljica Sljemena, Bucikova med deseterico

Slokarjeva je v drugo izpadla.
Fotografija: FOTO: Antonio Bronic, Reuters

Petra Vlhova je tretjič zapored zmagala na slalomu za svetovni pokal na Sljemenu. Drugo mesto je pripadlo Mikaeli Shiffrin (+ 0,50), tretja pa je bila Katharina Liensberger (+ 2,11). Najboljša Slovenka je bila Ana Bucik na osmem mestu. Od treh finalistk sta točke osvojili dve Slovenki. Neja Dvornik, ki si je drugo vožnjo zagotovila z 29. izhodiščem, je v finalu pridobila 11 mest, tekmo pa je končala na 18. mestu (+ 4,27).

Zagreb oziroma Sljeme bo v sredo prizorišče še moškega slaloma, tudi z dvema Slovencema, Žanom Kranjcem in Štefanom Hadalinom. Vremenska napoved z vetrom in padavinami ni najboljša. Karavana alpskih smučark se bo preselila v Slovenijo, kjer bo Kranjska Gora v soboto in nedeljo prizorišče Zlate lisice, ki se je na Gorenjsko preselila tretjič po vrsti zaradi pomanjkanja snega v Mariboru.