NOVA DOBRA UVRSTITEV

Štuhčeva z novo uvrstitvijo v top 10

Osmo zmago v svetovnem pokalu, peto smukaško, je dosegla Italijanka Sofia Goggia, ki je bila v petek druga.
Fotografija: Ilka Štuhec. FOTO: Christian Hartmann, Reuters
Ilka Štuhec. FOTO: Christian Hartmann, Reuters

Ilka Štuhec je drugi smuk sezone 2020/21 svetovnega pokala alpskih smučark v Val d'Iserju znova končala v najhitrejši deseterici. Četrtemu mestu s petkovega smuka je danes dodala uvrstitev na sedmo mesto. Osmo zmago v svetovnem pokalu, peto smukaško, je dosegla Italijanka Sofia Goggia, ki je bila v petek druga.

Pred nastopom Štuhčeve so bile na vrhu tekmovalke, ki so bile, sicer v nekoliko drugačnem sosledju, najhitrejše tudi na petkovem smuku: olimpijska smukaška svetovna prvakinja ter lastnica smukaškega malega smukaškega kristalnega globusa, Italijanka Goggia in Švicarka Corinne Suter (+0,24), ter na tretjem mestu Američanka Breezy Johnson (+0,27).

In takšen vrstni red je ostal tudi po nastopu slovenske smukaške šampionke.

S številko 50 se je po progi spustila Maruša Ferk. Njen zaostanek za najhitrejšo je znašal 3,72 sekunde, kar je bilo dovolj za 42. mesto.

Tekmovalni konec tedna v Val d'Iserju se bo sklenil v nedeljo s prvim ženskim superveleslalom sezone, potem ko sta odpadli obe preizkušnji te discipline v začetku decembra v St. Moritzu.