Slovenci prekinili črni niz

V Rigi so ugnali Latvijce.
Fotografija: Slovenci so klonili v Avstriji, proti Latviji v Rigi pa so se vendarle veselili. FOTO: Roman Šipić, Delo

RIGA – Slovenska nogometna reprezentanca pod vodstvom Matjaža Keka se končno spet veseli. Na četrti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo so naši Latvijcem že do polčasa zabili štiri gole, na koncu pa zmagali s 5 : 0.

Slovenci so končno prekinili črni niz brez zmage. V soboto so v Celovcu klonili proti Avstrijcem, da bi ohranili upanje na uvrstitev na evropsko prvenstvo, pa so morali nujno premagati Latvijce, ki so tudi po četrtem krogu še brez točke. Slovenci jih imajo 5 in so četrti v skupini, Poljaki na prvem mestu jih imajo 12, Izraelci na drugem 7, Avstrijci na tretjem pa 6.

Latvija – Slovenija 0 : 5 (0 : 4)

Črnigoj 24., 27., Iličić 29. (11-m), 44., Zajc 47.