DIRKA PO ŠPANIJI

Roglič, zdaj skupno drugi, je na kronometru moral priznati premoč Evenepoelu

Kolesarji so se na dirki po Španiji spopadli z 31 km dolgo vožnjo na čas od Elcheja do Alicanteja.
Fotografija: Primož Roglič. FOTO: Bram Berkien
Primož Roglič. FOTO: Bram Berkien

Po drugem prostem dnevu se je dirka po Španiji nadaljevala z edino vožnjo na čas.

Slovenski as Primož Roglič in tekmeci so se spopadli z 31 km dolgo vožnjo od Elcheja do Alicanteja.

Prepričljivo je zmagal Remco Evenepoel, Roglič je bil drugi in za njim zaostal 48 sekund. Kot tretji je v cilj pripeljal Remi Cavagna

V vožnji na čas je bil 22-letnik 48 sekund hitrejši od slovenskega asa Primoža Rogliča, ki pa je z drugim mestom napredoval tudi na drugo mesto v skupnem seštevku.

S 34. zmago v karieri, od tega osmo v kronometrih, je Evenepoel še povečal prednost v skupnem seštevku. Po desetih etapah ima zdaj 2:41 minute naskoka pred Rogličem (Jumbo Visma), tretji je Španec Enric Mas (Movistar), ki je bil v etapi deseti in v skupnem seštevku zaostaja 3:03 minute.

Dvaintridesetletni Roglič je moral prvič v poklicni karieri priznati premoč kateremu od tekmecev v vožnjah na čas na španskih tleh. Do danes je bil najboljši osemkrat, od tega štirikrat na dirki po Španiji.

Daleč najboljši čas je sprva v etapi postavil na koncu tretjeuvrščeni Francoz Remi Cavagna (Quick-Step Alpha Vinyl). Njegov čas 34:18 je bil dolgo nedotakljiv, prvi pa ga je presegel prav Roglič.

V sredo bo na sporedu ravninska etapa od El Pozo Alimentaciona do Cabo de Gate (191,2 km).