Pred Stožicami kot na fronti, na zelenici napeto do konca

Mariborčani zapravili preveč velikih priložnosti, Olimpija ušla na +4.
Fotografija: Derbi je bil zaradi novega koronavirusa odigran pred praznimi Stožicami. FOTO: Leon Vidic, Delo

Vroč derbi med večnima tekmecema Olimpijo in Mariborom se je končal z zmago zelenih v Stožicah (1 : 0). Šest krogov pred koncem državnega prvenstva imajo Ljubljančani pred Mariborčani štiri točke prednosti.

V prvem polčasu sta se tekmeca razšla brez zmagovalca, je pa bilo slišati več pokov pred stadionom, navijači zelenih so pripravili celo ognjemet. Po zapravljeni lepi priložnosti Luke Zahoviča je v protinapadu zadel Ante Vukušić v 59. minuti. Mariborčani so imeli do konca še nekaj zrelih priložnosti, a so bili varovanci Sergeja Jakirovića premalo zbrani in vse tri točke so odšle v prestolnico.