ODBOJKA

Poraz za Slovenijo ne bo usoden

Italijani so bili prepričljivo boljši.
Fotografija: V prvem nizu Slovenci niso izkoristili zaključne žoge (simbolična fotografija). FOTO: FIVB

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na evropskem prvenstvu po treh zaporednih zmagah zabeležila drugi poraz. Po Češki jo je z izidom 3 : 0 (25, 20, 23) ugnala še Italija, ki tako v predtekmovalni skupini B ostaja neporažena. Poraz za Slovence ne bo usoden, pomeni le nekoliko slabše izhodišče pred izločilnimi boji. Še vedno so blizu drugega mesta, o katerem bo odločala četrtkova tekma med Italijo, ki je že prva, in Češko.

Slovenci so bili danes slabi pri sprejemu, pa tudi v napadu ni šlo vse po načrtih, treba pa je priznati, da imajo veliko zaslug za vse to tudi odlični igralci italijanske vrste. Mogoče bi bila tekma drugačna, če bi Slovenija izkoristila svojo priložnost v prvem nizu, ko je imela zaključno žogo, pri čemer je že bila v napadu.