KATAR 2022

Nizozemska in Senegal v osmino finala, Katar v zgodovino kot najslabši gostitelj

Danes zvečer bosta odigrani še zadnji tekmi v skupini B Iran – ZDA in Wales – Anglija.
Fotografija: Strelca zadetkov sta bila Cody Gakpo v 26. minuti in Frenkie de Jong v 49. FOTO: John Sibley, Reuters

Nogometaši Nizozemske so v tretjem krogu svetovnega prvenstva v Katarju premagali gostitelje tekmovanja z 2 : 0 (1 : 0) in osvojili prvo mesto v skupini A. Katar je nastope zaključil kot najslabši gostitelj v 92-letni zgodovini svetovnih prvenstev.

Nizozemsko v osmini finala čaka drugouvrščena ekipa iz skupine B – Anglija, Iran, ZDA ali Wales. Tekma bo 3. decembra ob 16. uri.

Katar je končal tekmovanje s tretjim porazom in z gol razliko 1 : 7. S tem se je v zgodovino zapisal kot najslabši gostitelj svetovnih prvenstev in šele drugi po Republiki Južni Afriki leta 2010, ki se ni prebil iz skupinskega dela.

image_alt
Srbski mediji: Bravo, Fifa! Hrvati v velikih težavah zaradi grozljivega žaljenja Borjana

Strelca zadetkov sta bila Cody Gakpo v 26. minuti in Frenkie de Jong v 49.

Danes zvečer (20.00) bosta odigrani še zadnji tekmi v skupini B Iran – ZDA in Wales – Anglija.