PETARDA

Katastrofa Reala na el clasicu, Lopetegui že nekdanji trener

Barcelona je igrala brez Messija, z zmago pa bržkone zapečatila usodo trenerja Reala Lopeteguija.
Fotografija: Junak tekme je bil Suarez, ki je dosegel tri zadetke. FOTO: Reuters
Junak tekme je bil Suarez, ki je dosegel tri zadetke. FOTO: Reuters

BARCELONA – Nogometaši Barcelone so dobili prvi letošnji prvenstveni dvoboj z madridskim Realom. Na domačem stadionu so zmagali kar s 5 : 1 junak tekme pa je bil Luis Suarez, ki je dosegel tri zadetke.

Prvi gol na tekmi je dosegel Philippe Coutinho v 11. minuti, v 30. minuti je vodstvo domačih povišal Suarez z uspešno izvedeno 11-metrovko. Nekaj upanja je Realu z golom v 50. minuti dal zadetek Marcela, toda nato je Suarez dosegel še dva gola, in sicer v 75. in 83. minuti. Piko na i je v 87. minuti postavil Arturo Vidal, ki je le nekaj trenutkov pred tem vstopil v igro.

Barcelona je igrala brez poškodovanega Lionela Messija. Španski dnevnik Marca, ki je tesno povezan z nogometnim klubom Real iz Madrida, poroča, da je Julen Lopetegui po težkem porazu v Barceloni že končal svoje obdobje na klopi Reala. Real naj bi uradno novico objavil v ponedeljek, ko naj bi tudi že predstavil novega trenerja, to bo Italijan Antonio Conte