Kakšna tekma Dončića, kljub poškodbi glavni junak Dallasa (VIDEO)

Ob zmagi nad Memphisom je dosegel 37 točk in 11 skokov.
Fotografija: Luka Dončić je blestel s 37 točkami. FOTO: Kevin Jairaj, Usa Today Sports
Luka Dončić je blestel s 37 točkami. FOTO: Kevin Jairaj, Usa Today Sports

Luka Dončić je dosegel 37 točk, 11 skokov in 9 podaj, Kristaps Porzingis pa 15 točk, 8 skokov in 6 blokad za zmago Dallasa proti Memphisu s 104 : 91. Dallas je s 27 zmagami in z 20 porazi peta najboljša ekipa zahodne konference lige. Dončićevo so vodili vso tekmo, tudi za 22 točk, in zmagali 11. na zadnjih 13 tekmah. »Vsi so angažirani,« je dejal Dončić o obrambi Dallasa. »Vsi si pomagamo. To je tisto, kar moramo storiti.«

Ja Morant je za poražence dosegel 35 točk in 13 skokov. Gosti so imeli najslabši met za tri točke v sezoni, zgolj 16,7-odstoten (4 : 24). Memphis je sicer v razvrstitvi zahodne konference dve mesti višje od Dallasa z razmerjem zmag in porazov 32 : 17. »Nocoj nismo mogli priti do lahkih metov,« je dejal trener Memphisa Taylor Jenkins: »Naša obramba je bila prava, toda v napadu je škripalo.«

Še čuti posledice poškodbe

Dončić je nosil terapevtski trak okoli vratu po trdem padcu ob četrtkovem porazu Dallasa proti Phoenixu, na klopi pa je pogosto nosil toplotno oblogo okoli pasu. »Moj vrat je precej trd in okoren Terapija mi bo pomagala.«

Na vrhu vzhodne konference je prišlo do menjave vodstva. Nova vodilna ekipa je s 30 zmagami in 17 porazi Miami, ki je s 113 : 107 premagal Los Angeles Lakers kljub dvojnemu dvojčku LeBrona Jamesa s 33 točkami in 11 skoki.

Joel Embiid je nadaljeval svoj vroč niz z dvojnim dvojčkom, saj so košarkarji moštva Philadelphia 76ers premagali San Antonio s 115 : 109. Embiid je dosegel 38 točk, 12 skokov in 6 podaj, s čimer je svoj niz s 25 točkami ali več podaljšal na 14 tekem.

Za najboljši strelski dosežek večera je poskrbel Jayson Tatum, ki je dosegel 51 točk, od tega 48 v prvih treh četrtinah. Njegov Boston je premagal Washington s 116 : 87.