Izjemen start Rogliča: proti tretji zmagi na Vuelti

Že v prvi etapi je oblekel rdečo majico, najhitrejši je bil v 7,1 kilometra dolgem kronometru.
Fotografija: Primož Roglič. FOTO: Jure Eržen, Delo
Primož Roglič. FOTO: Jure Eržen, Delo

Po velikem zmagoslavju na olimpijskem kronometru je Primož Roglič svojo zlato prevlado dokazal tudi v prvi etapi dirke po Španiji. V 7,1 kilometra dolgem kronometru z zelo majhnimi razlikami je startal kot zadnji in upravičil vlogo favorita – zmagal je s šestimi sekundami prednosti pred Špancem Alexom Aranburujem in že oblekel rdečo majico vodilnega. S tem je že napovedal lov na tretjo zaporedno zmago na zadnji tritedenski dirki v sezoni.

Za izjemen slovenski uspeh je poskrbel še Jan Tratnik na tretjem mestu, za Aranburujem je zaostal le dve sekundi. Izkazal se je tudi Jan Polanc z 11. mestom in zaostankom 15 sekund. Luka Mezgec je bil 55., za svojim rojakom v rdeči majici je zaostal 31 sekund.

Kolumbijec Egan Bernal, ki ga stavnice uvrščajo na mesto drugega favorita za Rogličem, je bil 46. z zaostankom 27 sekund.

V nedeljo bo na vrsti druga etapa od Caleruege do Burgosa (166,7 km), ki bo bržčas namenjena sprinterjem.